Czech open

Czech open 2019

Největší festival šachu a her Czech Open v Pardubicích letos píše již svůj třicátý ročník. Každoročně se festivalu účastní také tým Slovanu Havířov, který nastupuje v otevřeném MČR 4členných družstev.

Slovan Havířov míří do Pardubic

Dvě družstva Slovanu Havířov míří do Pardubic na Otevřené MČR 4členných družstev v klasickém šachu. Turnaj začne prvním kolem ve čtvrtek 12.7. od 17:00 a skončí v neděli 15.7. Hrát se bude celkem sedm kol švýcarským systémem. Slovan Havířov budou v turnaji reprezentovat: Jozef Valenčík, Aleš Kubeczka, Václav Pacl, Tomáš Pavlíček, Roman Červenka a předseda Jirka Kála. Z hostů se v našich barvách představí: Roman Pilch, Marcel Řezníček a Jarda Krupanský.

Web festivalu Czech Open 2018: http://www.czechopen.net/cz/ 
Výsledky na chess-results: http://chess-results.com/tnr365641.aspx?lan=5

V Pardubicích se šesti body

Šest zápasových bodů získalo družstvo Slovanu Havířov v turnaji 4členných družstev a to za dvě zápasové výhry, dvě remízy a tři porážky. Nejvíce  bodů z týmu získal Václav Pacl (4/7) hájící první šachovnici, dále náš oddíl reprezentovali Marcel Řezníček, Aleš Kubeczka, Tomáš Pavlíček a Jiří Kála. V celkovém pořadí to stačilo na 73. místo, konečné výsledky zde

Družstvo Slovanu v Pardubicích

Po loňské premiéře se v letošním roce opět představí na Czech open v turnaji 4členných týmů Slovan Havířov. Tým by měl startovat ve složení Václav Pacl, Aleš Kubeczka, Marcel Řezníček, Tomáš Pavlíček a Jiří Kála. Výsledky turnaje budou k dispozici na oficiálním webu, turnaj začíná ve čtvrtek 16. července a skončí v neděli 19. července. Celkem se odehraje sedm kol.

Čtyři dny v Pardubicích na MČR

Pardubice jsou často spojovány s výrobou perníku či dupotáním koní na slavných steeplchase – šachisté však mají v červenci Pardubice spojeny s mamutím festivalem Czech Open. Ten jak je již dobrým zvykem odstartoval turnajem 4členných družstev Konica Minolta Open a letos poprvé bylo ve startovní listině evidováno družstvo Slovanu Havířov. Kvarteto Václav Pacl, Aleš Kubeczka, Marcel Řezníček a Jozef Valenčík bylo nasazeno ve stočlenném poli jako třiačtyřicáté, jak se týmu turnaj (ne)vydařil Vám zkusím přiblížit na následujících řádcích.

Ve čtvrtek startuje přebor republiky 4členných družstev

Pardubice se pravidelně v červenci promění v město šachu, první týden šachového festivalu patří turnaji čtyřlenných družstev, které se hraje také jako Mistrovství České republiky. Letos poprvé bude v pelotonu také Slovan Havířov, náš oddíl bude reprezentovat kvarteto FM Václav Pacl, Aleš Kubeczka, Marcel Řezníček (H) a Jozef Valenčík. V případě kvalitního internetového připojení můžete očekávat zprávy přímo z místa dění.

Syndikovat obsah