Krajská soutěž 'B'

Krajská soutěž: TJ Slovan Havířov B – Rychvald A 6:2

Na většině šachovnic úvod nepřinesl žádné výraznější výkyvy, výjimkou byla partie Tomáše Pavlíčka, který černými přebíral výraznou iniciativu a jeho útok na krále soupeře mu přinesl materiální převahu a velmi důležitý bod na nebezpečným Petr Brezíkem. Téměř současně však skončila také partie na osmé šachovnici. Adam Neděla se dostal do rovné pozice, která však přece jen chtěla přesnou hru (V+S vs. V+J a stejný počet pěšců). Bohužel si Adam nepočínal nejlépe, ztratil pěšce a Bohdan Adamčík partii bez větších problémů dovedl k výhře.

Krajská soutěž: Viktorie Bohumín – TJ Slovan Havířov B 5:3

V úvodním kole krajské soutěže zajížděla naše rezerva do Bohumína. Bohumín má ve své sestavě zkušené hráče a je doplněn na prvních třech šachovnicích o rodinu Šrámků, ti tým výrazně vyztužili a ten tak bude patřit k velmi nebezpečným týmům v celé soutěži. My jsme však poskládali téměř nejsilnější sestavu a tak jsem doufal v body (…)

Vstup do soutěží družstev nám nevyšel

Úvodní kola svých soutěží již odehrálo všech pět našich družstev a je potřeba říci, že se nám vstup vůbec nevydařil a všech pět týmů okusilo na úvod soutěží hořkost porážky. Snad se bude dařit dále, více uvnitř článku (...)

V krajské soutěži béčko vymodlilo bod s Karvinou

Před začátkem krajské soutěže se netajíme ambicemi, že bychom s béčkem chtěli atakovat postupovou příčku. Sestavy všech celků však budí respekt a rozhodně je týmu, které o postup budou bojovat, bude hned několik. O náročnosti soutěže jsme se přesvědčili hned v prvním kole.

Ligová neděle končí úspěchem, béčko dokonce vede krajskou soutěž

Nedělní zápolení na šedesátičtyřech polích skončilo pro týmy Slovanu Havířov velmi úspěšně. Áčko po porážce v prvním kole mělo doma co napravovat, přijel Vsetín a po výtečném výkonu náš tým soupeře přehrál vysoko 6,5:1,5 (více uvnitř článku).

Bod je málo, soutěže jsou však pouze na svém startu

První listopadová neděle byla znamením pro tři družstva Slovanu Havířov, která se představila v prvním kole svých soutěží. Doma své utkání odehrálo déčko a béčko, zatímco A tým čekal výlet směr Mosty u Jablunkova. Deset mládežníků Slovanu Havířov navíc reprezentovalo oddíl již v sobotu na 2. turnaji KP mládeže v rapid šachu v Ostravě (pokračování uvnitř článku).

Jarda Krupanský - Jan Pilch, Slovan Havířov B - Baník Havířov C; píše Jarda Krupanský

Jarda Krupanský se chtěl podělit s návštěvníky našeho webu o dojmy z utkání Krajské soutěže mezi Slovanem Havířov B a Baníkem Havířov C. Rozbor nejdůležitějších momentů jeho partie si můžete přečíst uvnitř článku.

Rád bych se podělil s tím, jak naše béčko porazilo Baník, ale jelikož jsem byl skoro celou partii v časové tísni a nemohl jsem sledovat ostatní (až na závěr Romanovy koncovky), tak bych dal kůži na trh se svou partií. Třeba se někdo přidá.

Slovan Havířov 'A' - Slavia Orlová 'D', Krajská soutěž 'B'

3. kolo Krajská soutěž ‚B‘

Slovan Havířov ‚A‘ – Slavia Orlová ‚D‘
Třetí kolo krajské soutěže nám do cesty postavilo relativně slabšího soupeře, navíc naše družstvo bylo výrazně oslabeno až na 4. šachovnici. Jak to tak bývá i tento zápas přinesl mnoho zajimavého.
Syndikovat obsah