Okresní přebor Karviná

Okresní přebor: Po druhé výhře céčko vede

V neděli 12. listopadu přivítalo céčko doma D tým Baníku Havířov. Nováček soutěže byl téměř na každé šachovnici elově slabším a vzhledem k tomu, že elovou převahu měli hráči proti naší mládeži, tak jsem věřil ve výhru, ta se nakonec urodila a naštěstí i bez výraznějších problémů (...)

Okresní přebor: Sokol Chotěbuz – TJ Slovan Havířov C 1:7

První kolo má za sebou také družstvo Slovanu Havířov C v okresním přeboru. Do Chotěbuzi vyjela velmi slušná sestava, když chyběl pouze Aleš Kubeczka. Proti soupeřům jsme sice neměli výraznější elovou převahu, ale to v partiích nebylo příliš znát a tak jsme si celkem snadno došli pro tři body. (…)
 

Okresní přebor: Céčko přivezlo tři body z Orlové

V roce 2017 jako první vstoupili na soutěžní šachovnice hráči C týmu. Ti vyjeli do nedaleké Orlové, kde se střetli s místním F týmem. Po zapsání soupisek obou týmů bylo jasné, že dnes bude Slovan favoritem.

Po vysoké výhře céčko nadále první

V okresním přeboru vyjelo céčko k dalšímu zápasu do Rychvaldu s cílem uhájit první místo a to se podařilo bez větších problémů. Soupeř sice postavil silnou sestavu a po hodině hry to vypadalo na vyrovnaný zápas, v dalším průběhu však naši hráči ukázali svou sílu a zvítězili 6,5:1,5 a po prohře Bohumína má céčko v čele přeboru již tříbodový náskok. Volno ze základní sestavy dostal Roman Červenka, místo něj nastoupil, na republikový přebor se připravující, Adam Neděla, který zapsal na osmé šachovnici výhru nad panem Lipusem, kterého porazil i před několika týdny v okresní soutěži. Krátký pohled na utkání ze strany soupeře si můžete přečíst zde

V céčku dostali možnost mladí, výsledkem je slušná remíza 4:4 s Baníkem

Jak již bylo předneseno na začátku šachové sezóny, tak ambice Slovanu Havířov C v okresním přeboru je hrát o nejvyšší příčky, ale také dát možnost mladým talentům, kteří by měli v sezóně odehrát co nejvíce těžkých partií. Ve třetím kole byl po dvou přesvědčivých výhrách ideální čas do hry pustit náhradníky a tak volno dostali první tři hráči soupisky a místo nich si zahráli náhradníci. Po celkové remíze 4:4 céčko zapsalo bod do tabulky, což sice znamená pád na druhou příčku, ale kapitán stále vidí postup jako jediný cíl. 

Ještě než se do hry dostane opět C tým, který ve 4. kole hraje v Chotěbuzi, tak utkání 3. kola odehrají zbylá tři družstva Slovanu. Áčko ve 2. lize čeká výjezd do Litovle, kde s místním týmem odehraje historicky první utkání. Béčko a déčko hrají doma v krajské resp. okresní soutěži.

PS: Doporučujeme pozorně prolistovat prosincové číslo Radničních listů.

Krutý výsledek pro Těrlicko, céčko po výhře vede tabulku

Druhé kolo okresního přeboru zaválo tým Slovanu Havířov C do Těrlicka, družstvo opět nastoupilo v základní osmičce a na všech šachovnicích vyjma té první jsme měli elovou převahu. Ta se začala rychle naplňovat, po remíze pana Nekvapila jsme zapsali po výhrách u Adolfa Wertheima, Jozefa Valenčíka a Tondy Siwka. Vedení 0,5:3,5 sice vypadalo přesvědčivě, ale na ostatních deskách nebylo nic jasného.

Ohlédnutí za sezónou 3. díl - Černý Petr v rukou céčka

Třetí díl seriálu mapující průběh loňské sezóny z pohledu našich družstev opět zastavuje v okresním přeboru, na řadě je tým Slovanu Havířov C, který jako kapitán vedl Štefan Szumilo. Ten v průběhu celé sezóny neměl vůbec snadnou úlohu, řekl bych, že snad nejtěžší ze všech kapitánů.

Poslední kolo přeboru překvapení nepřineslo

Vítězem okresního přeboru se stalo družstvo TJ Slovan Havířov B, tato informace byla jasná již několik týdnů předem a v posledním kole si béčko pohlídalo stoprocentní bilanci a s obrovským náskokem tak zaslouženě putuje do krajské soutěže. Další dvě družstva se seřadila na posledních dvou místech, déčko skončilo deváté se dvěma body a céčko s jedním bodem desáté.

V přeboru Slovan na obou pólech tabulky

V sedmém kole okresního přeboru bylo v plánu derby Slovanu B a Slovanu D, hra kočky s myší skončila výsledkem 6,5:1,5 pro béčko, které má po zaváhání soupeřů náskok v čele již pět bodů! Na druhém konci tabulky se krčí právě déčko, které je předposlední. Poslední místo totiž patří céčku, které podlehlo Rychvaldu doma 1,5:6,5.
Vzhledem k tomu, že konkurenti v boji začali bodovat, tak to již vypadá na to, že z přeboru sestoupí právě jeden z našich týmů.

Dvakrát doma aneb 6. kolo okresního přeboru

V šestém kole okresního přeboru se doma na Slovanu představila obě naše družstva, jak céčko tak i déčko mělo před sebou velmi zdatné soupeře a očekával se tak tuhý boj. Ještě před začátkem zápasu se dohodlo, že dnes bude hlavní herna patřit déčku, které v ní přivítalo béčko Petrovic. Když jsem poprvé opustil svou šachovnici a zeptal se Tomáše Pavlíčka jak si vedou, dostal jsem jasnou a sebevědomou odpověď: „Vedeme 3:0, vyhrál jsem já, Štefan Szumilo a se štěstím i Jarda Krupanský.“

Syndikovat obsah