Okresní přebor Karviná

Soutěžní ročník 2019/2020 dohrán

V červnu došlo k dohrání dlouhodobých soutěží družstev a naše družstva se tak dočkala závěrečných kol a návratu k šachovnicím. (...)

Áčko za tři body ve Vrbně, céčko vítězem základní části přeboru

Již sedm kol mají odehrány soutěže družstev. Jak se daří týmům Slovanu se podíváme v krátkém souhrnu (...)

V okresním přeboru sbíráme body a zkušenosti

V okresním přeboru letos startuje osm celků a po sedmikolové základní části bude následovat rozdělení do dvou čtyřčlenných skupin o umístění. Tuto neděli se odehrálo již třetí kolo.

Okresní přebor: Po druhé výhře céčko vede

V neděli 12. listopadu přivítalo céčko doma D tým Baníku Havířov. Nováček soutěže byl téměř na každé šachovnici elově slabším a vzhledem k tomu, že elovou převahu měli hráči proti naší mládeži, tak jsem věřil ve výhru, ta se nakonec urodila a naštěstí i bez výraznějších problémů (...)

Okresní přebor: Sokol Chotěbuz – TJ Slovan Havířov C 1:7

První kolo má za sebou také družstvo Slovanu Havířov C v okresním přeboru. Do Chotěbuzi vyjela velmi slušná sestava, když chyběl pouze Aleš Kubeczka. Proti soupeřům jsme sice neměli výraznější elovou převahu, ale to v partiích nebylo příliš znát a tak jsme si celkem snadno došli pro tři body. (…)
 

Okresní přebor: Céčko přivezlo tři body z Orlové

V roce 2017 jako první vstoupili na soutěžní šachovnice hráči C týmu. Ti vyjeli do nedaleké Orlové, kde se střetli s místním F týmem. Po zapsání soupisek obou týmů bylo jasné, že dnes bude Slovan favoritem.

Po vysoké výhře céčko nadále první

V okresním přeboru vyjelo céčko k dalšímu zápasu do Rychvaldu s cílem uhájit první místo a to se podařilo bez větších problémů. Soupeř sice postavil silnou sestavu a po hodině hry to vypadalo na vyrovnaný zápas, v dalším průběhu však naši hráči ukázali svou sílu a zvítězili 6,5:1,5 a po prohře Bohumína má céčko v čele přeboru již tříbodový náskok. Volno ze základní sestavy dostal Roman Červenka, místo něj nastoupil, na republikový přebor se připravující, Adam Neděla, který zapsal na osmé šachovnici výhru nad panem Lipusem, kterého porazil i před několika týdny v okresní soutěži. Krátký pohled na utkání ze strany soupeře si můžete přečíst zde

V céčku dostali možnost mladí, výsledkem je slušná remíza 4:4 s Baníkem

Jak již bylo předneseno na začátku šachové sezóny, tak ambice Slovanu Havířov C v okresním přeboru je hrát o nejvyšší příčky, ale také dát možnost mladým talentům, kteří by měli v sezóně odehrát co nejvíce těžkých partií. Ve třetím kole byl po dvou přesvědčivých výhrách ideální čas do hry pustit náhradníky a tak volno dostali první tři hráči soupisky a místo nich si zahráli náhradníci. Po celkové remíze 4:4 céčko zapsalo bod do tabulky, což sice znamená pád na druhou příčku, ale kapitán stále vidí postup jako jediný cíl. 

Ještě než se do hry dostane opět C tým, který ve 4. kole hraje v Chotěbuzi, tak utkání 3. kola odehrají zbylá tři družstva Slovanu. Áčko ve 2. lize čeká výjezd do Litovle, kde s místním týmem odehraje historicky první utkání. Béčko a déčko hrají doma v krajské resp. okresní soutěži.

PS: Doporučujeme pozorně prolistovat prosincové číslo Radničních listů.

Krutý výsledek pro Těrlicko, céčko po výhře vede tabulku

Druhé kolo okresního přeboru zaválo tým Slovanu Havířov C do Těrlicka, družstvo opět nastoupilo v základní osmičce a na všech šachovnicích vyjma té první jsme měli elovou převahu. Ta se začala rychle naplňovat, po remíze pana Nekvapila jsme zapsali po výhrách u Adolfa Wertheima, Jozefa Valenčíka a Tondy Siwka. Vedení 0,5:3,5 sice vypadalo přesvědčivě, ale na ostatních deskách nebylo nic jasného.

Ohlédnutí za sezónou 3. díl - Černý Petr v rukou céčka

Třetí díl seriálu mapující průběh loňské sezóny z pohledu našich družstev opět zastavuje v okresním přeboru, na řadě je tým Slovanu Havířov C, který jako kapitán vedl Štefan Szumilo. Ten v průběhu celé sezóny neměl vůbec snadnou úlohu, řekl bych, že snad nejtěžší ze všech kapitánů.

Syndikovat obsah