Open Havířov

V Havířově v popředí velmistři, naši však zanechali výborný dojem

Aleš Kubeczka výtečně rozehraný Open Havířov nedotáhl do veleúspěšného konce, přesto mu jeho 5,5 bodů stačilo na 10. místo a s turnajem tak může být spokojen. Zatímco Aleš turnaj výtečně rozehrál, tak druhý zástupce Slovanu Martin Hričko se rozjížděl pomaleji. V devátém kole se nakonec Caissa rozhodla oba naše zástupce posadit proti sobě - výsledná remíza oba odsunula z hlavních cen. Jak Aleš, tak i Martin však z turnaje mohou odejít spokojeni, získali totiž cenné zkušenosti a také body do svého ratingu.

Vítězem turnaje se stal GM Alexej Kislinsky který s 8 body skončil o bod před dalším velmistrem Vladimírem Tallou. Třetí příčka patří nám známému Jakubu Szotkowskému.

Výsledky turnaje: chess-results.com/tnr142434.aspx

Aleš Kubeczka v Havířově drží po 6. kole druhé místo

Na havířovském openu se zatím daří Aleši Kubeczkovi, který v šesti kolech nasbíral pět bodů a je momentálně na druhém místě. V šestém kole dokázal bílými zremizovat velmistra GM Alexeje Kislinského (od výhry nebyl údajně vůbec daleko) a mimo to porazil např. FM Jaroslava Olšara a zítra se utká s nám známým FM Pavlem Zabystrzanem. Spokojený zatím může být také Martin Hričko, který má sice "jen" 50 %, ale připsal si například skalp FM Josefa Lyse a to hned ve druhém kole turnaje. 

Výsledky turnaje: www.chess-results.com/tnr142434.aspx

Open Havířov s účastí našich hráčů

Jako již tradičně na konci letních prázdnich pořádá Baník Havířov šachový turnaj se zápočtem na fide elo. Letošního ročníku se účastní 59 hráčů a mezi nimi nalezneme také dvojici šachistů Slovanu. 11. nasazeným hráčem je Aleš Kubeczka a první dvacítku nasazených uzavírá Martin Hričko.

Výsledky turnaje naleznete zde: chess-results.com/tnr142434.aspx

Open Havířov 2013 - ze Slovanu jen Martin Hričko

Poslední týden letních prázdnin se již tradičně koná Open Havířov pořádaný Baníkem Havířov. Do letošního 14. ročníku zasahuje jediný zástupce Slovanu a to Martin Hričko.

Martin získal v celém turnaji 2,5 bodů. Vítězem Open Havířov 2013 se stal ziskem 8 bodů FM Jiří Kočiščák.
V osmém a devátém kole je u Martina uvedena kontumace partie v jeho neprospěch.

Výsledky turnaje jsou tradičně na chess-results: chess-results.com/tnr106877.aspx

 
Martin Hričko - Pavel Baier

Syndikovat obsah