Ostravský koník

Ostravský koník skončil úspěchem Jirky Havlíčka

Od 27.4. do 5.5. se v Domě kultury města Ostravy uskutečnil již tradiční festival Ostravský koník. Celkem se odehrály čtyři hlavní turnaje, mezi nimi také MČR mužů. Velkého úspěchu dosáhl Jirka Havlíček, který v turnaji C vybojoval skvělé 6. místo a připsal téměř 200 bodů ke svému ratingu. Ve stejném turnaji skončil na 15. místě bývalý náš člen Jarda Krupanský. V MČR jsem startoval sám, konečné 56. místo znamená výkon téměř roven mému ratingu.

Web festivalu: ostravskykonik.cz/

Ostravský koník 2018 - konečné výsledky

V neděli 13.5. byl ukončen 25. ročník festivalu Ostravský koník, kterého se zúčastnili také hráči Slovanu Havířov. O zřejmě největší překvapení se postaral v turnaji M - Mistrovství ČR Svatopluk Svoboda z Unichess, který utekl všem favoritům a slavil vítězství s půlbodovým náskokem.

Turnaj M – IM Vlastimil Neděla, 4,5 bodů - 31. místo
Turnaj A – FM Václav Pacl, 5,5 bodů - 18. místo
Turnaj A – Jozef Valenčík, 5 bodů - 27. místo
Turnaj B – Roman Červenka 4 body, 68. místo
Turnaj C - Adam Neděla - 4,5 bodů - 44. místo

Web turnaje
Výsledky na chess-results

Ostravský koník 2018 v plném proudu

Od soboty 28. dubna se v prostorách Domu kultury města Ostravy koná již 25. ročník festivalu Ostravský koník. Hlavní turnaj je letos současně hrán jako Mistrovství České republiky. V celkem čtyřech turnajích bojuje kvarteto našich hráčů, v hlavním turnaji poté člen našeho A týmu Vlastík Neděla.
 
Turnaj M – IM Vlastimil Neděla, 34. nasazený
Turnaj A – FM Václav Pacl, 22. nasazený
Turnaj A – Jozef Valenčík, 41. nasazený
Turnaj B – Roman Červenka, 75. nasazený
Turnaj C – Adam Neděla, 42. nasazený
 
 

Ostravský koník 2016 minulostí

Hlavní turnaj letošního Ostravského koníka se hraje zároveň jako MČR mužů a žen v klasickém šachu. V tomto turnaji Slovan Havířov své zastoupení neměl, celkovým vítězem se stal IM Vojtěch Plát.

Ostravský koník 2016 za účasti Slovanu

Hlavní turnaj letošního Ostravského koníka se hraje zároveň jako MČR mužů a žen v klasickém šachu. V tomto turnaji Slovan Havířov své zastoupení nemá, nicméně v turnaji A startuje FM Václáv Pacl (2/4) a v turnaji C se pokusí zabojovat o nejvyšší příčky Petr Melzer (3,5/4).

oficiální stránky
výsledky na chess-results

Aleš Kubeczka bojuje v Ostravě

Aleš Kubeczka jako jediný hráč Slovanu vyrazil do Ostravy, kde se účastní A turnaje  Ostravský koník 2015. Jeho výsledky můžete sledovat zde.

Ostravský koník 2014 s účasti našich hráčů

V sobotu 26. dubna odstartoval šachový festival Ostravský koník, jehož součástí je také Mistrovství České republiky. Právě turnaje A, který má statut MČR se účastní FM Václav Pacl. V turnaji B máme poté horké želísko v ohni v podobě třetího nasazeného Aleše Kubeczky. 

Výsledky turnaj A: www.chess-results.com/tnr132148.aspx
Výsledky turnaj B: www.chess-results.com/tnr132149.aspx

Ostravský koník 2013 aktualizováno po skončení festivalu

Den první:
Včerejším prvním kolem odstartovaly B a C turnaje v rámci festivalu Ostravský koník. Do turnaje se zatím z řad našich hráčů zapojila pouze dvojice hráčů. Roman Červenka se přihlásil do turnaje C a v prvním kole se utkal s Hanou Churovou (1434) z Polanky nad Odrou a slavil vítězství. Partii po skončení okomentoval slovy: "Zahájení se hrálo hodně při zdi, poté však soupeřka přehlédla figuru, následně druhou a při ztrátě třetí se vzdala."

Ostravský koník 2009 - zakončen

Ostravský koník 2009 zahájen
2. 5. byly zahájeny oba hlavní otevřené turnaje (fide i národní). Ve fide turnaji hraje moje maličkost (Jozef Valenčík) a dále hráč hostující za naše áčko Tonda Siwek. V turnaji „B“ hraje Dušan Omasta, Roman Červenka, Patrik a Petr Melzerovi, Marek Týn a náš budoucí hráč (prozatím hráč Slavie Havířov) Jaromír Krupanský.

Tento článek bude průběžně po každém kole aktualizován.
Samozřejmě partie ostatních nemůžu příliš sledovat a tak případné poznatky o svých zápasech pište pod článek do komentářů

Ostravský koník 2008

Termín: 26.4. - 4.5.2008

Organizátor: OSTRAVSKÁ TĚLOVÝCHOVNÁ UNIE, OSTRAVA CHESS o.s., ŠK TJ MITTAL

Syndikovat obsah