Nezařazené

Okresní přebor, Chotěbuz – Slovan Havířov „C“

6. kolo okresního přeboru
 Sokol Chotěbuz – Slovan Havířov „C“ (3,5:4,5)
 
V neděli 18.1.2009 jsme vyjeli do Chotěbuzi vstříc utkání, ze kterého musíme dovést nějaký ten bodík, jinak to ze záchranou v soutěži bude velice složité…
Jako první naše plány málem zhatila nepříjemná zpráva, že naše dvě posily z Polska měli bouračku s autem. Nic vážného až na pochroumané plechy se nestalo a tak oba stihli přijet do místa utkání jenom s mírným časovým odstupem.
Asi po sedmi tazích skončila partie na 7. šachovnici, kde náš kapitán Adolf Wertheim podepsal se svým soupeřem smír. Jinak to na všech šachovnicích vypadalo v celku normálně, až na té moji, kde jsem získal opravdu nemilou pozici. Soupeř mohl hrát cokoliv a já musel doufat v malinké chybičky a každou takovou využít k tomu abych si vůbec dovyvinul své královské křídlo.
Po 1,5 hodině hry však byla podepsaná remíza i na 4. šachovnici, kde měl Dušan Omasta pěšce více (alespoň v této pozici jsem to viděl naposled) soupeř měl však velice aktivní figury a dvojici střelců k tomu.
Po další půlhodince získal pro naše barvy první bod náš host z Polska hrající na třetí šachovnici Szymon Wiercioch, který soupeře přetlačil bez problému v koncovce. Poté jsem já po oběti pěšce získal perfektní kompenzaci a zaměřením se na soupeřovi slabiny partii nakonec vyhrál.
Poté byla povolena remíza i na první šachovnici hrajícímu Matusiakovi a stav byl tedy příznivý 1,5:3,5.
Za tohoto stavu jsem odjížděl a informaci, kterou jsem poté dostal do telefonu, byla velice příznivá.
Roman Červenka sice svou pozici prohrál a Michal Wertheim na osmé šachovnici spadl na čas, ovšem Lukino Glemba s přehledem porazil svého soupeře a my tedy vyhráli nejtěsnějším rozdílem.
 
Naše vítězství znamená postup v tabulce na 9. místo, které zajišťuje záchranu.
Ještě bych chtěl poděkovat domácímu družstvu, které pochopilo situaci, ve které jsme (nehoda Poláků) a začátek zápasu jsme posunuli o ¼ hodiny což bohatě stačilo.
 
Všem děkuji za předvedený výkon dále následuje pár tabulek převzaty z chess.cz
 
 
 
 
 
 
Jozef Valenčík

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nadcházející události