Nezařazené

Krajský přebor MKŠS, Slovan Havířov A – TŽ Třinec D

Slovan Havířov A – TŽ Třinec D 5,5:2,5
Porážíme jednoho za druhým a ono z toho asi ta druhá liga fakt bude, přesně tohle mi zní v hlavě po posledním úspěšném kole v krajském přeboru. Naše áčko si v neděli poradilo s Třincem a k postupu mu stačí uhrát pouhé 3 body z 9 možných.

Slovan Havířov A – TŽ Třinec D 5,5:2,5
Porážíme jednoho za druhým a ono z toho asi ta druhá liga fakt bude, přesně tohle mi zní v hlavě po posledním úspěšném kole v krajském přeboru. Naše áčko si v neděli poradilo s Třincem a k postupu mu stačí uhrát pouhé 3 body z 9 možných.

Ladislav Langner – Marosczyk 1:0
Naše první deska se po prvním neúspěšném kole rozehrála fantasticky a stabilně připisuje na náš účet jedničky. Sice to vypadalo na rovnou koncovku, ale náš hráč přinutil soupeře postavit pěšce na pole barvy jeho střelce a postupně o všechny přišel. Partie se dohrávala jako poslední, již za rozhodnutého stavu.
Petr Beran – Hóta Pavel 0:1
Partie téměř nevybočila z rovnováhy, jedno přehlédnutí v propočtu však znamenalo při prohranou koncovku, která se nakonec ukázala jako remízová – náš hráč však řešení bohužel v časovce nenašel.
Rudolf Kaminský – Kraus František ½
Rychlá remíza za stavu 0:0. Soupeři se do sebe ani nepustili.
Jakub Langner – Fargač Martin 0:1
Jakub předvádí v poslední době opravdu perfektní výkony, ale tato partie mu prostě nesedla. Zalekl se útoků bílého na královském křídle a zahrál v sicilské černýma velkou rošádu a to se nevyplatilo.
Marcel Funiok – Jaroslav Blahut 1:0
Náš hráč postupně získal převahu na dámském křídle, kterou korunoval ziskem materiálů. Soupeř však začal velice nepříjemně kousat dámou a volným pěšcem, naštěstí vše vyšumělo a náš hráč si připsal jedničku.
Jozef Valenčík – Chwastek Otto 1:0
Hrál jsem černými carokann, zahrál jsem však nepřesně v zahájení a dostal jsem špatnou pozici, která byla dokonce téměř prohraná, kdyby soupeř našel přesné pokračování. Naštěstí jsem se z toho vysekal a vše zakončil již v pohodlné pozici ziskem materiálů.
Aleš Kubeczka – Volný Patrik 1:0
Jf3 – Jf6, c4 – g6, b4!! No koukal jsem na to, neznal jsem to, ale Aleš evidentně věděl, co dělá. Postupně se z přibližně rovné pozice získala pozice s pěšcem navíc a jasně lepší hrou. Soupeř vše zakončil ztrátou věže. Aleš se dostal performance přes 2200 bodů – jen tak dál!
Jaromír Krupanský – Kantor Pavel 1:0
Náš hráč, který ještě v 9:30 dohrál partii okresního přeboru a okamžitě nastoupil za áčko, protože Tonda Siwek měl úraz a bolela ho hlava, to rozhodně neměl jednoduché. Jarda však svou šanci chytil pěvně za pačesy a svého soupeře černými po celou partii k ničemu nepustil. Jednalo se o nejjednoznačnější partii celého zápasu. Je jenom dobře, že máme takové náhradníky!
 
Partie ze zápasu si můžete stáhnout pod článkem. Z mého pohledu se jednalo o zápas, ve kterém jsme postupně soupeře přehrávali, i když ze začátku to vypadalo všelijak. Družstvo však máklo a věřím, že nikoho nenecháme na pochybách a druhou ligu na Slovan přivezeme již za dva týdny.
 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nadcházející události