Nezařazené

Co bylo, je a bude?!

Je 6. 6. večer a poslední článek na našich webových stránkách byl napsán před více než 2 měsíci a to určitě není dobře pro klub, který bude mít družstvo ve 2. lize a jehož mládež hraje extraligu dorostu.

Je 6. 6. večer a poslední článek na našich webových stránkách byl napsán před více než 2 měsíci a to určitě není dobře pro klub, který bude mít družstvo ve 2. lize a jehož mládež hraje extraligu dorostu.

Proč se zde žádný článek neobjevil má mnoho důvodů, tím hlavním je, že téměř nikdo (až na jednu výjimku) neprojevil o psaní článku zájem a já jsem byl ve více než časové tísni (asi jako v průběhu celé sezony v soutěžích🙂). Maturitu jsem však snad zvládl – teď už jenom počkat, než „stát“ vyhodnotí státní část maturit. Na konci toho úvodníku bych ještě rád připomněl, že budu velice rád za každý postřeh, pár řádků nebo pouze odkaz na výsledky na turnaj, na kterém jste byli nebo který vás zaujal a chcete, aby o něm věděl i někdo další.

Poslední článek na webu se týkal postupu našeho áčka do 2. ligy, rozloučili jsme se s ním před posledním kolem, kdy nás čekal přímý boj o první místo s Kopřivnicí, ten se nám ale nepovedl. Prohráli jsme už ani nevím kolik, natož abych Vám popsal nějaké postřehy z partií. Vím jenom, že po zápase jsme měli raut, menší diskuzi a blicáček – no prostě oslavu, jakou si postup do druhé ligy určitě zasloužil. Nedávno se ke mě dostala informace, že do druhé ligy nepostavil své družstvo Třinec a tak byl postup nabídnut i třetí Porubě (odmítla) a čtvrtému Baníku Havířov B, který údajně přijal a bude tak mít ve druhé lize příští rok dva týmy. Pro nás je to samozřejmě výhoda, i když pokud budu soutěž losovat já, tak stejně Baníky dostaneme doma a venku budeme mít ty nejvzdálenější soupeře:).
 
S áčkem jsme se rozloučili a jak to dopadlo v dalších týmech našeho oddílu? Já jsem velice rád, že jsem mohl být kapitánem našeho béčka v krajské soutěži, které to bude mít příští rok hodně těžké vzhledem ke kolizi s druhou ligou, ale můžu říct, že jsme cíl splnili a zachránili se celkem bez větších problémů. Po pravdě vyhrát jednu partii v Bohumíně (že Romane:)), tak jsme v posledním kole bojovali o postup – jako elově nejslabší tým hodně slušný výkon. Oba týmy v okresní soutěži se umístily uprostřed tabulky – v déčku mohou být spokojeni u céčka možná trošičku zklamání. Naši dorostenci no spíše starší žáci (pořád si myslím, že extraliga dorostu by se mohla hrát do více než 16 let) uspěli a po vybojovaném postupu do finále A se neztratili a skončili na konečném 6. místě v republice – 3 body chyběli na medaili a čtyři na druhé místo.
 
Odehrálo se také mnoho turnajů Ostravský koník, Orlová open, náš klub pomáhal Láďovi Langnerovi pořádat rapid v Českém Těšíně, naši hráči byli vidět na rapidu v Šenově a na dalších turnajích. Skončili dlouhodobé soutěže mládeže (Krajský přebor a Liga měst), ve které se naši mládežnici neztratili, vyšel nový rating, ve kterém byly započítány soutěže družstev a tak bych mohl pokračovat dál a dál, ale stejně bych na něco zapomněl.
 
To vše je však za námi, ale v nejbližších dnech šachisty z našeho oddílu čeká rapid v Třinci (11. 6.), Havířově (18. 6.), Karviná open (2.7. – 10. 7.) a možná  mě a snad i někoho dalšího (Patrik Melzer?) čeká MČR juniorů v rapid šachu (2. – 3. 7.) . Bylo by krásné, kdyby každý kdo se bude večer trošku nudit a některé z těchto akcí se zúčastní něco naťukal do počítače a poté mi to poslal na email, náš web by se mohl stát velice výborně fungující, o co se budu v nejbližších dnech pokoušet, protože zrovna toto období , kdy by se dalo říct, že se toho v oddíle mnoho neděje je přece jenom propleteno mnoho turnaji a zážitky.
 
Zítra mě čeká trénink s našimi nadějemi v oddíle (Pavel Zabystrzan se zítra nemůže dostavit a tak mě poprosil, zda bych to nevzal místo něho, aby trénink nemusel rušit), můžete počítat s tím, že průběh tréninku se poté objeví na těchto stránkách – snad bude o čem psát. Také se mi velice líbilo jak v zápase Anand – Širov (exhibice ve Španělsku v rapid šachu) současný mistr světa, doufám že všichni ví který to je, doslava vyhrál zápas černými figurami 2,5/3 a 3x hrál carokann:) a protože carokann já můžu určitě se těmto partiim v nejblížších dnech budu věnovat.

Popravdě mi psaní článku chybělo, doufám, že si najdou své čtenáře a za každý komentář, ve kterém zhodnotíte nebo alespoň mi dáte vědět, že o články je zájem budu rád.

brzy nashledanou
Jozef Valenčík

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nadcházející události