Nezařazené

Okresní přebor – rozlosování a soupisky

Na internetu se to soupiskami v soutěžích, ve kterých hrají naše družstva roztrhl pytel a tak si můžeme opět představit další soutěž, tentokrát Okresní přebor, ve kterém budou startovat naše družstva C a D. Původně jsem přemýšlel o napsání článku již včera a vůbec nelituju toho, že jsem tak neudělal. Rozpis se totiž za 24 hodin celkem dost změnil.

Na internetu se to soupiskami v soutěžích, ve kterých hrají naše družstva roztrhl pytel a tak si můžeme opět představit další soutěž, tentokrát Okresní přebor, ve kterém budou startovat naše družstva C a D. Původně jsem přemýšlel o napsání článku již včera a vůbec nelituju toho, že jsem tak neudělal. Rozpis se totiž za 24 hodin celkem dost změnil.

V prvním kole se utkají podle předpokladů naše obě družstva spolu s tím, že pomyslnou výhodu domácího prostředí má družstvo D. V Okresním přeboru startuje letos opět 10 týmů, které se poperou o jedno postupové místo do Krajské soutěže. Změnou je hrací tempo, které se přesouvá na digitální hodiny a bude stejné jako ve vyšších soutěžích a to 90 minut/40 tahů + 30 minut s tím, že od prvního do posledního tahu je bonifikace za tah 30 sekund.

1.  Slavoj Český Těšín (2028)
2.  Tj Slovan Havířov C (1955)
3.  ŠK Karviná C (1914)
4.  TJ Viktorie Bohumín (1888)
5.  Tj Baník Havířov D (1866)
6.  SK Slavia Orlová E (1848)
7.  Inter Petrovice B (1803)
8.  OS Rychvald B (1793)
9.  SK Slavia Orlová D (1783)
10. Tj Slovan Havířov D (1726)
 
Jak vidíme naše družstvo C je podle průměru ela 2. nejsilnější, na druhé straně listiny je družstvo D, které bude podle předsezónních předpokladů hrát o sestup, ale já osobně družstvu věřím a myslím si, že soutěž v pohodě udrží a také věřím družstvu C, které se chce poprat o postup do Krajské soutěže.
 
Zajímavostí je, že družstvo Inter Petrovice B požádalo o to, aby se jejich zápasy venku odehrávaly až od 10:00. Toto se týká našeho déčka, které přivítá Petrovice ve 3. kole. Neoficiální vyjádření je víc než komické a dočetl jsem se o něm na stránkách ŠK Karviná www.sachykarvina.cz
 
z webu Karviné: dle vyjádření nejmenovaného petrovického hráče se na podzim posunou v souvislosti s ukončením letního času ručičky o hodinu zpět, což pak znamená, že na zápasy je nutné vstávat o hodinu dřív, na což údajně není tělo zvyklé. 
vysvětlení jak je toto možné: 3.6.1. Začátek utkání stanoví rozpis soutěže. Požádají-li hosté (nejlépe na losovací schůzi, nejpozději však alespoň 14 dní před termínem utkáním) o změnu začátku utkání do 1 hodiny po stanoveném začátku (kopii žádosti je povinno družstvo zaslat rovněž ŘO), domácí družstvo je povinno jim vyhovět.
 
Nevím jak Vám, ale mě to přijde postavené na hlavu! Problém je zakopaný v poslední větě z článku 3.6.1. Stačilo by, aby místo „je povinno jim vyhovět“ bylo napsaná „je na domácím družstvu, zda vyhoví“. Při odůvodněné žádosti by domácí klidně souhlasili, při ne příliš odůvodněné žádosti by mohli zamítnout.
Ať mi nikdo netvrdí, že letní – zimní čas je ten pravý důvod proč něco měnit!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nadcházející události