Nezařazené

Derby v Okresním přeboru 2:6 pro céčko

Tuto neděli odstartovaly soutěže družstev napříč první ligou, krajským přeborem až po okresní přebor, kde hned v prvním utkání na sebe narazila naše dvě družstva. Céčko bylo jednoznačným favoritem a to i proto, že ze základní sestavy chyběl pouze Petr Beran.

Tuto neděli odstartovaly soutěže družstev napříč první ligou, krajským přeborem až po okresní přebor, kde hned v prvním utkání na sebe narazila naše dvě družstva. Céčko bylo jednoznačným favoritem a to i proto, že ze základní sestavy chyběl pouze Petr Beran.

Zápas se od začátku nakláněl na stranu céčka. Když bodový přísun otevřel Štefan Szumilo, který předsedu obral o figuru. Na páté šachovnici Patrik Koběrský získal černými ve schveningenu kvalitu proti posile déčka z Karviné Markétě Zimniokové. 2:0 pro céčko a na poslední šachovnici se smírně rozešla Sandra Valenčíková s bratrem Michalem v pozici V+K vs. S+K. Na sedmičce kapitán céčka Adolf Wertheim po chybě Tomáše Hrubého získal vyhranou věžovku, i když kdyby Tomáš reagoval přesněji, jak jsme si ukázali včera s Pavlem Zabystrzanem na tréninku měl by se náš kapitán co ohánět. (Náš? Naši jsou všichni, takže kapitán céčka;)).
 
Na zadních šachovnicích tedy 0,5:3,5 pro céčko. Ruda Kaminský na trojce odmítl remízu panu Nekvapilovi a postupně ho přehrál, nevím kde přesně a jak získal rozhodující výhodu. Patrik Melzer na první desce získal černými mírně lepší pozici a počínal si perfektně, kdy zatlačil na slabiny Martinovi pozice a v konečně fázi získal kvalitu vidličkou na věž a krále. Já jsem kapitola sama o sobě. Jarda Krupanský se do mě pustil černými bez respektu a obětoval pěšce, i když nekorektně. Postupně jsem získal druhého a od pohodlné výhry mě dělilo pouze neudělat chybu v časovce. Tu jsem tedy výjimečně neudělal, ale místo toho jsem si nechal spadnout praporek, což je při přidávání 30 vteřin za tah celkem umění:). Na 4. desce Roman Červenka měl figuru méně asi za dva pěšce a údajně v jeden moment jedno tahově prohranou pozici, nakonec partie skončila dělbou bodů a uzavřela sumář utkání na konečných 2:6 pro céčko.
 
Po 1. kole je na první pozici Slavoj Český Těšín, který si v úvodním kole poradil přesvědčivě s Orlovou D v poměru 7:1. Na druhé místo se před naše céčko dostalo družstvo Bohumína, které sfouklo spolufavority na postup z Karviné na jejich šachovnicích 1,5:6,5. Zbývající utkání dopadla těsnými výsledky. Z nejtěsnější výhry se radovali šachisté Rychvaldu B, kteří porazili 4,5 Baník Havířov D a jediná remíza se zrodila v utkání Petrovic B a Orlové E.
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nadcházející události