Nezařazené

Okresní přebor – Céčko vítězně, Déčko smolně

Tuto neděli hrála svá utkání dvě naše družstva. Družstvo C zvítězilo v Orlové poměrem 2,5:5,5 a družstvo D podlehlo doma Karviné 3:5. Více uvnitř článku.

Tuto neděli hrála svá utkání dvě naše družstva. Družstvo C zvítězilo v Orlové poměrem 2,5:5,5 a družstvo D podlehlo doma Karviné 3:5. Více uvnitř článku.

V 6. kole okresního přeboru vyjíždělo naše céčko na půdu Orlové, kde se utkalo s prozatím vedoucím celkem Slavii Orlovou E. Jeli jsme kompletní a podle sestav jsme byli favoritem, což se celkem bez problémů potvrdilo. Po 3 hodinách hry byl stav utkání 4:1 a po skončení ostatních šachovnic se skóre zastavilo na 5,5: 2,5 pro nás.
Celý bod připsali: Patrik Melzer, Jozef Valenčík, Roman Červenka a kapitán Adolf Wertheim
Remízou přispěli: Petr Beran, Ruda Kaminský a Patrik Koběrský

V této pozici z partie Šrámek Tomáš – Melzer Patrik se domácí hráč dopustil chyby tahem 6. Db3? následovalo 6…Jxd4 se ziskem pěšce. Patrik poté pozici zkušeně přetavil v celý bod.
 

Tato pozice vznikla v partii Valenčík Jozef – Adamczyk Piotr. Černý svým posledním tahem 6…Db6 napadá současně pěšce d4 a b2. Po chvilkovém přemýšlení jsem zvolil tah 7. Jf3, který obětuje pěšce b2 za náskok ve vývinu, zároveň jsem však věděl, že nejde hrát 7…Sg4.
Soupeř však skrytou taktiku neviděl a po 7…Sg4? přišlo 8. Sxf7-Kxf7, 9. Je5-Kg8, 10. Jxg4-Dxd4, 11. Jxf6-exf6, 12. De2 s lepší hrou bílého, kterou soupeř nehrál nejpřesněji a tlaku bílých figur rychle podlehl.

Ve stejnou jako dobu jako utkání céčka hrálo důležitý zápas i déčko, které prohrálo s Karvinou 3:5 a bohužel se dostalo na pozici, která by na konci sezóny znamenala sestup.
Celý bod připsali: Michalík Antonín, Melzer Petr, Hudeček Jaroslav

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nadcházející události