Nezařazené

První krok úspěšný, ŠK Karviná C – Slovan Havířov C 2,5:5,5

Vstup do každé soutěže je velmi důležitý, po losování okresního přeboru to platilo dvojnásob. Proti sobě se totiž postavily celky Karviné a Havířova, což v minulé sezóně znamenalo boj o postupovou příčku a letos se opět jednalo o souboj týmů, které pomýšlí na nejvyšší příčky.

Vstup do každé soutěže je velmi důležitý, po losování okresního přeboru to platilo dvojnásob. Proti sobě se totiž postavily celky Karviné a Havířova, což v minulé sezóně znamenalo boj o postupovou příčku a letos se opět jednalo o souboj týmů, které pomýšlí na nejvyšší příčky.

Jako kapitán céčka jsem byl velmi spokojen, když se mi podařilo zajistit na tento těžký zápas základní osmičku. Po napsání soupisek jsme navíc zjistili, že soupeři chybí elově nejsilnější hráč Bohumír Walovy a naše elová převaha na prvních šachovnicích se tak ještě zvýšila, naopak hosté byli silnější na zadních deskách.

Jako první skončila partie na osmé šachovnici, kde pan Nekvapil neustál tlak soupeře na centrálním sloupci a musel se vzdát. Přiznám se, že na této šachovnici jsem doufal alespoň v remízu. Poté jsem jen viděl pana Pacla, který vstal od šachovnice s výhrou. Na této partii jsem zaregistroval pouze zahájení a tak budeme chytřejší po středečním tréninku, každopádně důležitá výhra na první šachovnici černými figurami. Po remíze Tondy Siwka a výhře Rudy Kaminského jsme se dostali do vedení, no na ostatních šachovnicích to nevypadalo nijak valně. Zajímavostí je, že Ruda se stal jediným hráčem, který dokázal v prvním kole vyhrát na druhé šachovnici.

Pan Pacl to komentoval slovy: „Nevím, kdo kromě Vás ještě připíše bod“. Ano, já v partii s Michalem Brodou po oběti dvou figur stál již na hranici výhry a byla tak spíše otázka času, kdy se dostaneme do vedení 1,5:3,5 – kdo však přidá další body bylo ve hvězdách. Petr Melzer bránil věžovou koncovku bez pěšce, Adolf stál pod útokem a Roman Červenka měl sice pěšce k dobru, ale jeho bělopolný střelec při kombinaci všech pěšců na bílých polích nedával příliš dobré vyhlídky, soupeř měl navíc výborně postaveného jezdce v centru.

Petr Melzer nakonec po boji elově silnějšímu soupeři podlehl, ale Roman Červenka dokázal svého střelce rozehrát a již to byl jen on, kdo bojoval o výhru. Adolf Wertheim spíš svou pozici bránil, ale bylo mu řečeno, že remíza stačí. Chviličku poté Roman dovedl partii k vytouženému cíli a tím nám zajistil plný bodový zisk, když se soupeř Adolfa rozhodl obětovat nehrajícího jezdce a projít pěšci do dámy, tak zřejmě špatně propočítal variantu a musel se vzdát. Ve výsledku je z toho tak výhra 2,5:5,5 a průběžné druhé místo v tabulce.

Výhra je to zasloužená a já bych chtěl poděkovat celému týmu, který ukázal bojovného ducha. Sezóna bude ještě dlouhá, cíl kapitána je však jasný!

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nadcházející události