Nezařazené

Ligová neděle končí úspěchem, béčko dokonce vede krajskou soutěž

Nedělní zápolení na šedesátičtyřech polích skončilo pro týmy Slovanu Havířov velmi úspěšně. Áčko po porážce v prvním kole mělo doma co napravovat, přijel Vsetín a po výtečném výkonu náš tým soupeře přehrál vysoko 6,5:1,5 (více uvnitř článku).

Nedělní zápolení na šedesátičtyřech polích skončilo pro týmy Slovanu Havířov velmi úspěšně. Áčko po porážce v prvním kole mělo doma co napravovat, přijel Vsetín a po výtečném výkonu náš tým soupeře přehrál vysoko 6,5:1,5 (více uvnitř článku).

 
Dlouho byl stav vyrovnaný, poté misku váh na naši stranu převážil Vlastík Neděla, který výhrou nad zkušeným Karolem Motúzem založil pevné základy naší pozdější výhře. Remízou pana Pacla a celým bodem ze sedmé šachovnice, kde se mi po chybě soupeře podařilo zvítězit, se již skóre dostalo na velmi příjemných 2,5:0,5. Půl bod přidal Petr Beran, který ubránil aktivní hrou koncovku bez pěšce a po výhře Michala Obrusnika bylo v podstatě hotovo. Vedení 4:1 pojistil z pozice síly Aleš Kubeczka nabídkou remízy a na závěr Pavel Zabystrzan i Ruda Kaminský zvítězili a celý tým se tak mohl radovat ze tří cenných bodů.
 
Áčko se představilo poprvé doma a zápas se podařil na jedničku (autor fotografie: Petr Beran)
 
Ve stejný termín bojovalo v krajské soutěži béčko, který zajíždělo do Brušperka. Po remíze v prvním kole naše rezerva zvítězila 2,5:5,5 a po 2. kole se dostala na fantastické první místo. Start se tedy povedl a všichni věří, že hlavní cíl – záchrana – se letos z pozice nováčka podaří bez větších starostí. Své partie za béčko vyhráli Polok Kacper, Martin Hričko, Štefan Szumilo a Adolf Wertheim, remizovali Radim Ovesný, Tomáš Pavlíček a Patrik Koběrský.

Třetím týmem, který zasáhl do bojů o ligové body bylo déčko v okresní soutěži. Tým sbírající zkušenosti čekal Baník Havířov E, který měl na všech deskách elovou převahu. Zkušeného soupeře dokázal obrat o remízu Adam Neděla a celý bod dokonce získal nejmladší člen týmu Petr Nezval, který porazil hráče s elem přes 1600.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nadcházející události