Nezařazené

Neděle nám body nepřinesla

Poslední soutěžní neděli si za rámeček náš oddíl rozhodně nedá, ani jednomu ze třech týmů se totiž nepovedlo bodovat a nejvíce mrzí hlavně těsná prohra áčka 3,5:4,5 s Grygovem B ve druhé lize. (…)

Poslední soutěžní neděli si za rámeček náš oddíl rozhodně nedá, ani jednomu ze třech týmů se totiž nepovedlo bodovat a nejvíce mrzí hlavně těsná prohra áčka 3,5:4,5 s Grygovem B ve druhé lize. (…)

Vzhledem k pracovním povinnostem jsem se nemohl šestého kola 2. ligy přímo účastnit a tak mám informace pouze z rychlého přehrání partií. Celkově mi přišlo, že se partie nepovedly našim prvním dvěma šachovnicím, kde alespoň Vlastík získal nakonec remízu, Michal Obrusnik však na kvalitního soupeře nestačil. Celou sezónu se daří Pavlovi a nejinak tomu bylo také v tomto utkání, zasloužený bod a celkově má Pavel skvělých 5/6. Pan Pacl v Carokannu bezpečně eliminoval bílé figury soupeře a ve vzniklé věžovce došlo na podpis remízy. Na pětce Aleš, zřejmě v časové tísni, přehlédl figuru a tím tak ztratil celou partii. Martin Hričko i přes sto bodů ratingového deficitu remizoval. Na sedmičce však prohrál Ruda a alespoň druhý celý bod pro naše barvy získal na osmé šachovnici Petr Beran, celkově to však stačilo jen na nejtěsnější porážku 3,5:4,5. Partie 6. kola 2. ligy přikládám ke článku a čtenář si tak může o zápase udělat přesnější obrázek sám.


Áčko doma na Grygov nestačilo, boj o záchranu tak pokračuje. (autor fotografie: Petr Beran)

Béčko zahájilo sezónu třemi výhrami v řadě, jenže poté přišla smolná prohra s Orlovou a také velmi těžký zápas s Rychvaldem, který potvrdil roli favorita. V šestém kole cestovalo béčko do Petrovic, kde byl soupeř silnější hlavně vpředu. To se potvrdilo, když Petrovice vyhrály na druhé až čtvrté šachovnici. První stůl si však podmanil Polok Kacper, který krásným útokem zničil FM Jaroslava Sobka, partii přikládám taktéž v příloze a doporučuji všem k přehrání – je to nádhera. Celkově za béčko naplno bodoval ještě Adolf Wertheim, ale remízy Romana Červenky a kapitána Patrika Koběrského prohru nezvrátily. Béčko tak spadlo na 6. místo a vzhledem k vyrovnanosti soutěže to bude chtít ještě nějaký bodík přidat.

V okresní soutěži odehrálo svůj poslední zápas déčko. To stejně jako v loňském roce nezískalo v celé soutěži ani bod, je však vidět, že se mládež zlepšuje. Loni to byly povětšinou debakly, letos dvě prohry 3,5:4,5 a dvě 3:5. Oporou týmu byl Jiří Korbel, který uhrál 5/6. Z mládežníků se nejvíce dařilo dvěma nejmladším členům Petru Nezvalovi (rok narození 2006, 3/4) a Adamu Nedělovi (rok narození 2005, 2,5/5).

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nadcházející události