Nezařazené

První body vezeme z Karviné – 3. kolo 2. ligy F

Velmi důležitý zápas se šťastným koncem jsme sehráli v neděli 13. listopadu v Karviné. Po dobrém výkonu jsme si připsali první tři body za vítězství 5:3.

Velmi důležitý zápas se šťastným koncem jsme sehráli v neděli 13. listopadu v Karviné. Po dobrém výkonu jsme si připsali první tři body za vítězství 5:3.

Porážkami v úvodních dvou kolech  jsme si pro kolo třetí napsali jasný scénář: není kam ustupovat, jedeme si pro tři body! Nastoupili jsme v kompletní sestavě, domácím chyběl Petr Poloch. Zápas byl dlouho otevřený, první čtyři partie skončily remízou. Vlastimil Neděla, Miroslaw Jaworski i Rudolf Kaminský remizovali po korektním průběhu, jejich partie výrazně nevybočily z rovnováhy. 

Vlastimil Neděla bral remízu poté, co zkontroloval stav ostatních šachovnic a odhadl, že se pro nás zápas vyvíjí dobře. „Myslím, že jsem soupeře v zahájení černými předstihnul ve vývinu, ale soupeř správně kontroval jakoby obětí pěšce za iniciativu a já nezahrál variantu, kterou jsem měl připravenou – spíše nedopočítal, že bylo třeba jít do lepší koncovky. Ta, která vznikla v partii, byla po výměně všech věží rovná (snad minimální chloupek u černého, ale nic extra), a tak jsem nabídku soupeře na remízu po obhlídce a zjištění, že zápas vypadá velmi slibně, přijal. To se nakonec potvrdilo!“

Remízy po partii litoval Petr Beran, který přešel kolem vítězného pokračování. Jak jsme ale viděli na tréninku, nebylo vůbec jednoduché vše spočítat. „V závěru partie to tam bylo, jen to chtělo „vidět“ o jeden tah víc,“ hodnotí také Petr Beran.

Pak trochu smolně prohrál Václav Pacl s Annou Kubickou. Před polskou šachistkou klobouk dolů, zatím je v soutěži stoprocentní. Zahájení ji ale nevyšlo, potáhla příliš rychle a náš hráč ji mohl potrápit. Místo toho bohužel nekorektně obětoval figuru za dva pěšce. I když dlouho bojoval, materiální převaha časem rozhodla.

Stav zápasu srovnal Kacper Polok, který přehrál Jaroslava Sobka. Tady se musím Kacperovi trochu omluvit. V pokročilém stavu partie jsem letmo kouknul na jeho šachovnici a zalitoval, že zřejmě prohraje. Podíval jsem se na stav pěšců, vůbec mě nenapadlo kouknout taky na figurky. Příště budu vědět a vyhnu se tak u své partie zbytečné trudomyslnosti 🙂 Před Kacperem klobouk dolů ještě z jiného důvodu: Jaroslava Sobka porazil již třetí sezónu po sobě! Předchozí dvě výhry si Kacper připsal v krajském přeboru.

Vedení nám zajistil nestárnoucí Rudolf Mesiarik (již trojnásobný seniorský mistr republiky), který v zajímavé partii porazil Lubomíra Zimnioka. Rudu Mesiarika chci zvlášť pochválit, hrál jako zamlada! U partie jsem si nebyl hodnocením jistý, ale engine potvrdil, že Rudolf měl celou dobu partii po kontrolou a vše dokázal spočítat na jedničku.  

Za stavu 4:3 pro nás jsem (Aleš Kubeczka) dohrával partii s Walowym. V přivyhrané pozici se mi nechtělo nabízet remízu, přešel jsem proto do koncovky nestejných střelců, kterou jsem prakticky nemohl prohrát a mohl zkoušet na výhru. Koncovku jsem nehrál vůbec dobře, ale soupeř naštěstí přesnou obranu nenašel.

Ve čtvrtém kole nás 27. listopadu čeká doma Vrbno pod Pradědem.

Body: Polok, Mesiarik a Kubeczka 1, Neděla, Jaworski, Kaminský a Beran 0,5.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nadcházející události