KP mládeže v rapid šachu

2. turnaj GP mládeže hodnotí Vlastík Neděla

 V sobotu 16.11. jsme se zúčastnili 2. turnaje KP mládeže v rapidu. Naše výprava měla 13 dětí a to od nováčků až po zkušené dorostence.

KP mládeže v Havířově hodnotí Vlastík Neděla

V sobotu 9.2.2019 uspořádal TJ Slovan Havířov další kolo KP mládeže v rapid šachu. Velmi povedené vystoupení naší mládeže hodnotí trenér Vlastík Neděla (...)

1. turnaj KP mládeže v Krnově hodnotí Vlastík Neděla

V sobotu 13.10. jsme se v Krnově zúčastnili úvodního turnaje GP KP mládeže v rapidu. Protože na poslední chvíli onemocněl Lukin, tak nakonec za Slovan startovalo 14 dětí a juniorů. I tak hezký počet! Bohužel, počasí bylo naprosto nešachové, sluníčko svítilo a snad i toto mělo vliv na celkový výkon ...

1. turnaj KP mládeže: Velký úspěch Filipa Nezvala

V sobotu 14.10. se v Krnově odehrál 1. turnaj KP mládeže v rapid šachu. Vzhledem ke kolizi s KP 4členných družstev se kvarteto našich nejstarších mládežníků nezúčastnilo tohoto turnaje, i tak jsme ale v Krnově zanechali velkou stopu (…)

Slovan Havířov uspořádal KP mládeže v rapid šachu

Slovan Havířov uspořádal 4. února 4. turnaj krajského přeboru mládeže v rapid šachu. Výsledky jednotlivých kategorií naleznete na chess-results:

Kategorie do 10 let
Kategorie do 12 let
Kategorie do 14 let
Kategorie do 18 let

Mládež má za sebou dva turnaje krajského přeboru

Mládež Slovanu Havířov se pod vedením trenéra Vlastíka Neděli zúčastnila hned dvou turnajů krajského přeboru v rapid šachu. Níže přikládáme hodnocení trenéra z obou turnaje.

Petr Nezval vybojoval postup na MČR v rapid šachu

9. dubna se v Dolním Benešově odehrál poslední turnaj KP mládeže v rapid šachu. Hodnocení závěrečného turnaje přináší trenér Vlastimil Neděla (...)

V Krnově odehrán 1. turnaj KP mládeže v rapid šachu

Mládež Slovanu Havířov odehrála 10. října 1. turnaj KP v rapid šachu v Krnově. Celkem se ve čtyřech kategoriích představilo jedenáct našich hráčů, přičemž nejlepšího výsledku dosáhl v kategorii U10 Petr Nezval (3. místo v H10), který by se měl v letošní sezóně poprat o postup na MČR v rapid šachu.

Výsledky U10, U12, U14, U18.

Krajské přebory mládeže v rapid šachu ukončeny

Každoročně se mládež do 14 let účastní série pěti turnajů Grand Prix, ze kterých se čtyři nejlepší započítávají do celkového pořadí a ti nejlepší si zajistí postup na přebor republiky v rapid šachu. Kromě kategorie do 14 let se hraje také ještě nepostupové kategorie U18.
V pěti turnajích byl oddíl Slovanu Havířov dohromady zastoupen hned 44x, což je v celkovém pořadí oddílů páté místo. Když se však podíváme na kategorie postupové (tedy U10, U12, U14), tak nám patří za Beskydskou šachovou školou a Slavii Orlovou 3. příčka v počtu účastí, což jen dokumentuje fakt, že se ve Slovanu se s mládeži pracuje velmi dobře. 

Pořadí hráčů Slovanu Havířov v jednotlivých kategoriích je k dispozici v detailu článku.

V sobotu se uskuteční 1. KP mládeže v rapid šachu

Sezóna 2013/2014 se plně rozjíždí také pro mládež. Tu čeká akcemi naplněný listopad, kdy se odehrají první dva turnaje KP v rapid šachu (Frýdek-Místek, Ostrava) a také jeden turnaj Ligy měst v Orlové. V sobotu 9. listopadu se rozjede kolotoč krajských přeborů, kde se kromě cen za jednotlivé turnaje bojuje hlavně o postupy na MČR v rapid šachu. Na první turnaj do Frýdku-Místku je přihlášeno deset dětí reprezentujících Slovan Havířov.

U10: Havlíček Jiří, Michna Florián, Neděla Adam, Nezval Petr (U8)
U12: Korbel Richard, Nezval Filip
U14: Nezval Jiří, Gelis Christián, Richtr Roman
U18: Fialka Adam

Startovní listiny a výsledky: chess-results.com/tnr115039.aspx

Syndikovat obsah