2012/2013

Ukončen již 4. ročník letní GP Šenov

Definitivní tečku za sérii letních turnajů GP Šenov udělal ten desátý, který se odehrál tuto středu 11. září. Celý seriál jsem začal navštěvovat od osmého turnaje a od té doby jsem navštívil všechny tři.

Ve středu odehrán již 8. turnaj letní GP Šenov 2013

Někdy v průběhu minulého týdne jsem na internetu narazil na výsledky letní Grand Prix v rapid šachu, kterou pořádá ŠK Šenov. Na zakončení šachové sezóny jsme byli osobně pozvání na tuto akci Mirkem Kozlem a já na ni bohužel zapomněl. Do celkového pořadí se z deseti turnajů započítává osm nejlepších a tak při nastoupení do kolotoče v 8. turnaji již šance na dobré umístění padá, no i tak jsem si řekl, že zahrát si po delší době šachy nemůže býti na škodu.

Open Havířov 2013 - ze Slovanu jen Martin Hričko

Poslední týden letních prázdnin se již tradičně koná Open Havířov pořádaný Baníkem Havířov. Do letošního 14. ročníku zasahuje jediný zástupce Slovanu a to Martin Hričko.

Martin získal v celém turnaji 2,5 bodů. Vítězem Open Havířov 2013 se stal ziskem 8 bodů FM Jiří Kočiščák.
V osmém a devátém kole je u Martina uvedena kontumace partie v jeho neprospěch.

Výsledky turnaje jsou tradičně na chess-results: chess-results.com/tnr106877.aspx

 
Martin Hričko - Pavel Baier

O putovní pohár města Jeseník 2013 - Patrik Melzer 5,5/9

Patrik Melzer jako jediný hráč Slovanu Havířov startuje v těchto dnech na turnaji v Jeseníku. Ve startovní listině nalezneme 149 jmen a Patrik je nasazený jako číslo 18. Kromě Patrika figuruje klub Slovanu Havířov i u Jakuba Szotkowského, který však již v databázi svazu hájí barvy Orlové. 

Turnaj zakončil Patrik třemi remízami a s celkovým ziskem 5,5 bodů z devíti možných. 

Výsledky na chess-results: chess-results.com/tnr106860.aspxKrajský šachový tábor 2013 - Uherské Hradiště

Jako každý rok probíhal pod hlavičkou oddílu SK Slavia Orlová šachový tábor pro mládež. V letošním roce se tento tábor uskutečnil v Uherském Hradišti a součástí byla také účast dětí na mezinárodním turnaji Open Staré Město 2013. Z našeho oddílu se zúčastnila trojice Jiří Nezval, Filip Nezval a Petr Nezval. Kromě toho jsem na táboře figuroval já a to jako trenér. Můj původní plán psát krátké info každý den padnul po zjištění, že wifi na pokoji chybí.

Mládež má za sebou již 3. letní soustředění

Dvě středy po sobě trénovala mládež Slovanu Havířov a je tak evidentní, že zájem o šachy je u mládeže i přes léto. Druhé letní soustředění proběhlo 24. července odpoledne a třetí trénink byl naplánován na poslední červencový den již od 8:00 ráno. Druhého soustředění se zúčastnilo pět dětí, toho třetího počet narostl na sedm osob.

Stoprocentní účast na všech třech soustředěních má kvarteto dětí a to Ondřej Mikula, Jiří Nezval, Filip Nezval a Petr Nezval! Bratři Nezvalové se navíc přes prázdniny zúčastní od 9. do 17. srpna šachového tábora ve Starém Městě spojeného s účastí na tamním openu.

Třetí letní soustředění mládeže - středa 31. července

V průběhu prázdnin bude pro všechny zájemce z řad mládeže Slovanu Havířov připraveno 3 - 6 soustředění, ve kterých se kromě samotného tréninku budeme zaměřovat i na různé hry prohlubující pozornost, paměť a další vlastnosti, které děti potřebují nejen v šachu.

Termín 3. soustředění: středa 31. července 2013
Doba trvání: 3 hodiny, 8:00 - 11:00
Cena: 50,- Kč/osobu

Druhé letní soustředění mládeže - středa 24. července

V průběhu prázdnin bude pro všechny zájemce z řad mládeže Slovanu Havířov připraveno 3 - 6 soustředění, ve kterých se kromě samotného tréninku budeme zaměřovat i na různé hry prohlubující pozornost, paměť a další vlastnosti, které děti potřebují nejen v šachu.

Termín 2. soustředění: středa 24. července 2013
Doba trvání: 3 hodiny - výjimečně v odpoledních hodinách (15:30 - 18:30)
Cena: 50,- Kč/osobu

Prvního soustředění se zúčastnilo 10 mladých Slovanistů!

První letní soustředění mládeže za účasti deseti dětí

Ve čtvrtek 11. července se 10 dětí sešlo v herně ŠO Slovan Havířov k letnímu tréninku. Ten trval s přestávkami 3,5 hodiny a společně jsme snažili, po krátce taktické rozcvičce, pochopit základní principy jednoho zahájení (slovní pochopení bez jakýchkoliv variant), následovala praktická hra na dané téma s následným rozborem všech partií. V těch bylo evidentní, že se děti se zahájením zatím pouze seznamují, ale byla vidět snaha a také hlavně zápis partií byl již bez výraznějších chyb a to je jistě příslibem do budoucna. Závěr soustředění byl zaměřen na techniku základního propočtu variant, což bylo demonstrováno na dvou příkladech z praxe.

Mládež v akci

Hned dvou turnajů v závěru školního roku se zúčastnila mládež Slovanu Havířov. Tím prvním byl čtvrteční turnaj O pohár DDM Orlové (20. června), kde jsme byli pozváni orlovským klubem. Turnaj se hrál ve dvou kategoriích, tou první byla mládež narozená v roce 2003 a mladší, v té druhé startovali starší žáci.

Syndikovat obsah