2013/2014

warning: Creating default object from empty value in /mnt/data/accounts/s/sachyslovan/data/www/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

V krajské soutěži zahájí béčko doma v derby s Baníkem

V pátek 9. září byly rozlosovány všechny krajské soutěže MKŠS a mezi nimi pochopitelně také krajská soutěž B, ve které startuje náš B tým. Ten celou soutěž zahájí doma s Baníkem Havířov C. Všechny zápasy začínají v 9:00.

1. kolo: Slovan Havířov B - Baník Havířov C
2. kolo: Sokolo Brušperk - Slovan Havířov B
3. kolo: Slovan Havířov B - ŠK Karviná B
4. kolo: Slavia Orlová D - Slovan Havířov B
5. kolo: Slovan Havířov B - OS Rychvald A
6. kolo: Inter Petrovice A - Slovan Havířov B
7. kolo: Slovan Havířov B - Viktorie Bohumín A
8. kolo: TŽ Třinec C - Slovan Havířov B
9. kolo: Slovan Havířov B - SK Stonava
10. kolo: Slovan Havířov B - BŠŠ F-M D
11. kolo: BŠŠ F-M E - Slovan Havířov B

Sestavy je potřeba odevzdat do 15. září a ve čtvrtek od 17:00 probíhá v herně Slovanu Havířov oficiální zahájení sezóny 2014/2015 a hlavním programem bude právě diskuze k soupiskám pro nadcházející soutěžní ročník - ještě jednou zveme všechny kmenové hráče Slovanu Havířov.

V Havířově v popředí velmistři, naši však zanechali výborný dojem

Aleš Kubeczka výtečně rozehraný Open Havířov nedotáhl do veleúspěšného konce, přesto mu jeho 5,5 bodů stačilo na 10. místo a s turnajem tak může být spokojen. Zatímco Aleš turnaj výtečně rozehrál, tak druhý zástupce Slovanu Martin Hričko se rozjížděl pomaleji. V devátém kole se nakonec Caissa rozhodla oba naše zástupce posadit proti sobě - výsledná remíza oba odsunula z hlavních cen. Jak Aleš, tak i Martin však z turnaje mohou odejít spokojeni, získali totiž cenné zkušenosti a také body do svého ratingu.

Vítězem turnaje se stal GM Alexej Kislinsky který s 8 body skončil o bod před dalším velmistrem Vladimírem Tallou. Třetí příčka patří nám známému Jakubu Szotkowskému.

Výsledky turnaje: chess-results.com/tnr142434.aspx

Aleš Kubeczka v Havířově drží po 6. kole druhé místo

Na havířovském openu se zatím daří Aleši Kubeczkovi, který v šesti kolech nasbíral pět bodů a je momentálně na druhém místě. V šestém kole dokázal bílými zremizovat velmistra GM Alexeje Kislinského (od výhry nebyl údajně vůbec daleko) a mimo to porazil např. FM Jaroslava Olšara a zítra se utká s nám známým FM Pavlem Zabystrzanem. Spokojený zatím může být také Martin Hričko, který má sice "jen" 50 %, ale připsal si například skalp FM Josefa Lyse a to hned ve druhém kole turnaje. 

Výsledky turnaje: www.chess-results.com/tnr142434.aspx

Open Havířov s účastí našich hráčů

Jako již tradičně na konci letních prázdnich pořádá Baník Havířov šachový turnaj se zápočtem na fide elo. Letošního ročníku se účastní 59 hráčů a mezi nimi nalezneme také dvojici šachistů Slovanu. 11. nasazeným hráčem je Aleš Kubeczka a první dvacítku nasazených uzavírá Martin Hričko.

Výsledky turnaje naleznete zde: chess-results.com/tnr142434.aspx

Tisková konference ŠSČR před olympiádou

Před odjezdem na šachovou olympiádu pořádá Šachový svaz České republiky tiskovou konferenci v Praze, jedná se o jednu z nových aktivit ŠSČR směrem k propagaci královské hry. Rozhodl jsem se také přispět a po komunikaci s firmou Esports se podařilo zajistit z této akce textový online přenos, který je k dispozici zde.

Čtyři dny v Pardubicích na MČR

Pardubice jsou často spojovány s výrobou perníku či dupotáním koní na slavných steeplchase – šachisté však mají v červenci Pardubice spojeny s mamutím festivalem Czech Open. Ten jak je již dobrým zvykem odstartoval turnajem 4členných družstev Konica Minolta Open a letos poprvé bylo ve startovní listině evidováno družstvo Slovanu Havířov. Kvarteto Václav Pacl, Aleš Kubeczka, Marcel Řezníček a Jozef Valenčík bylo nasazeno ve stočlenném poli jako třiačtyřicáté, jak se týmu turnaj (ne)vydařil Vám zkusím přiblížit na následujících řádcích.

Ve čtvrtek startuje přebor republiky 4členných družstev

Pardubice se pravidelně v červenci promění v město šachu, první týden šachového festivalu patří turnaji čtyřlenných družstev, které se hraje také jako Mistrovství České republiky. Letos poprvé bude v pelotonu také Slovan Havířov, náš oddíl bude reprezentovat kvarteto FM Václav Pacl, Aleš Kubeczka, Marcel Řezníček (H) a Jozef Valenčík. V případě kvalitního internetového připojení můžete očekávat zprávy přímo z místa dění.

Oslava šachu v Rajnochovicích

S výrazným zpožděním se vracíme k šachovému turnaji v Rajnochovicích, který se odehrál 14. června a na který vyjela také trojice hráčů Slovanu Havířov. Vlakem z Vratimova se vydal Roman Červenka, Jozef Valenčík a Ruda Kaminský, který v Rajnochovicích hostuje a má tak k oddílu velmi blízko.
Celý turnaj byl skvěle zorganizován a vzhledem k tomu, že se jednalo o oslavu narozenin dvou místních hráčů, tak všemu dohlížela v bufetu dostupná slivovice. Slivovici za 0,- Kč doplňovali další pochutiny za symbolické ceny a také fantastický guláš, jenž byl v ceně startovného.
Turnaj tedy výborný, výsledky horší - ale pro ty jsme do Rajnochovic rozhodně nejeli. Článek hlavního rozhodčího si můžete přečíst na stránkách Zlínského krajského šachového svazu zde.
Pro pořádek však přece jen přidáme také bodové zisky našich hráčů - v patnáctikolovém blicáku uhrál 7,5 bodů Ruda Kaminský, který celý turnaj odehrál na nejvyšších stolech. O půl bodu méně uhrál Jozef Valenčík a s blitz tempem 4 minuty + 2 sekundy za tah bojující Roman Červenka to nakonec dotáhl 5,5 bodů.

Výsledky turnaje: www.chess-results.com/tnr137045.aspx
Fotogalerie: vskm.rajce.idnes.cz/Narozeninovy_turnaj_-_Rajnochovice_14.6.2014/

Informace k tréninkům mládeže v závěru sezóny

Šachové tréninky mládeže v letošním školním roce končí ve čtvrtek 26. června. Tréninky poté začnou opakovaně v září, bližší informace o začátku tréninků budou zveřejněny na konci prázdnin.

Startovní listina Chess cup 2014

Jak jsme již informovali dříve, tak ŠO TJ Slovan Havířov pořádá o tomto víkendu tj. 7. - 8. 6. druhý z turnajů Chess cup 2014, který pořádá trénersko-metodická komise MKŠS. Necelý týden před startem turnaje přinášíme předběžnou startovní listinu - do turnaje č. 2 jsou přihlášení hráči, kteří mají na listině typ = 2.

startovní listina: www.chess-results.com/tnr133135.aspx

Syndikovat obsah