2014/2015

warning: Creating default object from empty value in /mnt/data/accounts/s/sachyslovan/data/www/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Mezinárodní šachový turnaj Sarnaki 2015 s účastí naší mládeže

Od 10. do 14. 8. 2015 se v Polské Sarnaki konal mezinárodní šachový turnaj. Turnaje se zúčastnili hráči z pěti zemí, Polska, Ukrajiny, Běloruska, Moldávie a České republiky, hodnocení pobytu přináší přímý účastník - předseda Jirka Kála (...)

Šachový tábor 2015, píše Vlastík Neděla

Od 18. do 25. 7. 2015 jsem se jako trenér zúčastnil každoročního šachového táboru pořádaného SK Slavia Orlová. Bohužel z našich svěřenců se zúčastnil pouze syn Adam. Ostatním termín kolidoval s dovolenou apod. Letos jsme byli v polském kempu Szymocice. Ubytování v chatkách s vlastním soc. zařízením, strava švédské stoly a teplý oběd. V areálu velký bazén a různá hřiště.

V Pardubicích se šesti body

Šest zápasových bodů získalo družstvo Slovanu Havířov v turnaji 4členných družstev a to za dvě zápasové výhry, dvě remízy a tři porážky. Nejvíce  bodů z týmu získal Václav Pacl (4/7) hájící první šachovnici, dále náš oddíl reprezentovali Marcel Řezníček, Aleš Kubeczka, Tomáš Pavlíček a Jiří Kála. V celkovém pořadí to stačilo na 73. místo, konečné výsledky zde

Družstvo Slovanu v Pardubicích

Po loňské premiéře se v letošním roce opět představí na Czech open v turnaji 4členných týmů Slovan Havířov. Tým by měl startovat ve složení Václav Pacl, Aleš Kubeczka, Marcel Řezníček, Tomáš Pavlíček a Jiří Kála. Výsledky turnaje budou k dispozici na oficiálním webu, turnaj začíná ve čtvrtek 16. července a skončí v neděli 19. července. Celkem se odehraje sedm kol.

Hodnocení sezóny 5. díl: Naši jinde

V sezóně 2014/2015 dostalo několik hráčů Slovanu Havířov možnost hostovat v jiných oddílech. Většina z nich vypomáhala v Šenově, našli se však i hráči, kteří hostovali o něco dále (...)

Úspěch na KP starších žáků hodnotí vedoucí výpravy

V sobotu 6. června se dvě družstva Slovanu Havířov vypravila na krajský přebor starších žáků do Orlové. Áčko mělo ambice potrápit nejlepší týmy a případně se pokusit o postup do 1. ligy mladšího dorostu, béčko jelo sbírat zkušenosti a bojovat o každý bodík. Je potřeba říci, že nejstarší hráč týmu byl ročník narození 2001 a tak můžeme v podstatě ve stejných sestavách hrát minimálně další dva roky (...)

Roman Červenka bojuje v Orlové

Roman Červenka se vydal do nedaleké Orlové, kde se účastní 12. ročníku turnaje Open Orlová. Úvod turnaje se Romanovi příliš nevydařil, stále však může výsledek vylepšit.

Výsledky turnaje
Online přenos

Memoriál Vratislava Hory 2015 - 3. místo mladších žáků

V sobotu 16. května vyrazila sedmičlenná výprava hráčů do Starého Města, kde se konal Memoriál Vratislava Hory. Turnaj se hrál na 9 kol tempem 2x20 minut a následně se na konci turnaje sečetly výsledky jednotlivých hráčů a vytvořilo se také pořadí družstev. Hrál se jeden společný turnaj, následně byly vytvořeny dvě kategorie do 18 a do 12 let.

Hodnocení sezóny 4. díl: Úspěšnou sezónu potvrdilo také áčko

Áčko před startem letošního ročníku 2. ligy doznalo jistých změn v sestavě. Poprvé se v našem dresu představili Vlastík Neděla a Michal Obrusnik, oba se posadili na první dvě šachovnice a oba odehráli slušnou sezónu a stali se jistotami na předních šachovnicích. Sezóna se nejvíce vydařila Pavlu Zabystrzanovi, který to dotáhl na krásných 75 % a stal se nejúspěšnějším hráčem týmů. Ze začátku se trápil Aleš Kubeczka, který však výborným finišem sezónu napravil a ukázal se platným v důležitých záchranářských soubojích.

Definitivní jistotu záchrany sice áčko získalo až v posledním kole, ale prakticky jsme mohli slavit již po desátém kole. Získaných 14 bodů nakonec stačilo na sedmé místo s odstupem čtyř bodů na sestupující týmy.

Vítězem druhé ligy se stalo družstvo TJ Ostrava, soutěž naopak opouští Mosty u Jablunkova, Dobrá a Orlová.

Hodnocení sezóny 3. díl: Překvapení v podobě bramborové medaile

Před zahájením sezóny v krajské soutěži se podařilo sestavu béčka doplnit o kvalitní posilu na první šachovnici, kterou se stal Kacper Polok. Tato bodová a hlavně morální podpora pro tým byla patrná a béčko jako nováček v soutěži zvládlo úkol záchrany v soutěži s velkým přehledem. (...)

Syndikovat obsah