Nezařazené

29. ročník Turnaje šachových nadějí 2008

Termín: 20. – 24.3.2008

Místo: Národní dům Frýdek-Místek, ul. Palackého 134, 738 02

Pořadatelé: Středisko volného času Klíč Frýdek-Místek + Beskydská šachová škola Frýdek-Místek

Kategorie:

• H14 – roč. 1994 a ml.
  • H12 – roč. 1996 a ml.
  • H10 – roč. 1998 a ml.
  • OPEN dívek – roč. 1994 a ml. (v každé kategorii – D10, D12, D14 jsou vyhodnoceny vítězky zvlášť)

Systém hry: Švýcarský na 9 kol, se zápisem, turnaj je započten na LOK

Tempo hry: 1 hodina na 20 tahů + 1 hodina do konce partie

Hodnocení: V každém ze čtyř turnajů je vyhodnoceno prvních šest z konečného pořadí. Z výsledků jednotlivců je vyhodnocena i soutěž družstev (družstvo stanovuje vedoucí tak, že vybere čtyři nejlepší hráče ze čtyř různých kategorií při prezentaci a jejich konečný bodový součet tvoří výsledek družstva).

Turnaje se účastnilo 330 hráčů z 10 zemí. V turnaji H14 vyhrál Chorvat Misel Bertusi, v H12 Jiří Kozel, v H10 Matyáš Marek (oba BŠŠ Frýdek-Místek), mezi děvčaty byla nejlepší Běloruska Maryia Neviasiolaya. Vítězi zavřených turnajů se stali Polák Piotr Brodowski, Slovák Marian Jurčík a Litevec Emilis Pileckis.

Za oddíl Slovan Havířov bojoval v kategorii H14 Marek Týn (krásné 8. místo) a Michal Valenčík (pěkné 18. místo). V kategorii H12 vybojoval Patrik Melzer 25. místo. V turnaji družstev hrál Michal Valenčík a Patrik Melzer za družstvo Okres Karviná "2", Marek Týn za Okres Karviná "1".