Nezařazené

Pohár Ostravy, Šenov „junioři“ – VOKD Poruba

5. kolo Poháru družstev 2008/2009
Šenov „junioři“ – VOKD Poruba (2:3)
 
V pátem kole Poháru družstev se naše družstvo utkalo s šachisty z Poruby. Poruba přijela velice silná a i proto byla jasným favoritem utkání. Nakonec z toho byla opět trochu smolná prohra o tu pověstnou „půlku“.
 

5. kolo Poháru družstev 2008/2009
Šenov „junioři“ – VOKD Poruba (2:3)
 
V pátem kole Poháru družstev se naše družstvo utkalo s šachisty z Poruby. Poruba přijela velice silná a i proto byla jasným favoritem utkání. Nakonec z toho byla opět trochu smolná prohra o tu pověstnou „půlku“.
 
Zápas pro nás nezačal nejlépe, když na 4. šachovnici Sandra Valenčíková rychle prohrála s Čápem Šimonem z Poruby (0:1). Po hodině a půl však přišel rychlý třesk, když v rovné pozici soupeř Patrika Melzera nestihl udělat poslední 20. tah do časové kontroly a prohrál (1:1). Na druhé šachovnici Sára v caro – kanu neustála tlak na centrálním „e“ sloupci a prohrála s favorizovaným Honzou Jarolímem.
Stav byl tedy 1:2 pro hosty, ale na první šachovnici jsem dosti překvapivě obral soupeře jednoduchým obratem o figuru a ten tahal pozici už jenom z nutnosti. A na poslední šachovnici měl Petr Melzer trošku horší pozici, která se však s přibývajícím časem ukázala jako prohraná a v momentě kdy se vzdal můj soupeř tak učinil i Petr Melzer a my tedy prohráli 2:3.
Soupeř byl lepší a vyhrát si zasloužil, družstvo má hlavně sbírat zkušenosti a to se v soutěži daří.
 
 
 
 
 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nadcházející události