Nezařazené

Šachový festival Bánská Štiavnica 2009

Mezinárodní šachový festival Bánská Štiavnica

Ve dnech 17. – 19. 7. se v Bánské Štiavnici uskutečnil další ročník známého šachového festivalu. Náš oddíl reprezentovali IM Vladimír Talla, Jozef Valenčík a Veronika Slívová.
 

Mezinárodní šachový festival Bánská Štiavnica

Ve dnech 17. – 19. 7. se v Bánské Štiavnici uskutečnil další ročník známého šachového festivalu. Náš oddíl reprezentovali IM Vladimír Talla, Jozef Valenčík a Veronika Slívová.
 

Den první
V pátek jsme krátce po šesté hodině přijeli do Bánské Štiavnice, cesta uběhla rychle a všichni jsme se ubytovali v krásném penzionu blízko hrací místností. Ihned po večeři jsme odjeli k blízkému jezeru a vyzkoušeli jeho teplotu, ta byla velice příjemná. Poté následoval vlastní program na pokojích, někteří sledovali televizi, jiní analyzovali partie 13. mistra světa.

 
Den druhý – blitz turnaj
Blitz turnaj jako hlavní část celého programu probíhal v klidné, ale na prvních deskách bojovné náladě. Nejlepší výsledek dosáhl IM Vladimír Talla (9/13) a skončil na výborném 7. místě. Já (J. V.) jsem uhrál 6/13 byl jsem spokojen, i když škoda posledních tří kol (0,5/3). Veronika hodně partií pokazila kvůli času a uhrála 4,5 bodů. Blitz turnaj vyhrál a zároveň mistrem Slovenska se stal IM Peter Vávrak.
 
Den třetí – bughouse
Nakonec jsme se rozhodli, že si pobyt o něco prodloužíme a zahrajeme si i turnaj v holanďanech. Pan Talla na poslední chvíli našel nějakého hráče a tak s ním vytvořil dvojici, společně skončili na pěkném 5. místě. Já s Veronikou jsme zkoušeli různé finty, ale nic nevycházelo, nakonec jsme vyhráli jednou a skončili devátí (aspoň to nebylo poslední místo :)) Jednalo se o zajímavé zpříjemnění celého víkendu a já osobně jsem se aspoň dozvěděl, jaké jsou oficiální pravidla bughouse. Figury se mohou pokládat i do matu, nebo že spolu mohou spoluhráči mluvit u partie a dokonce říkat pole, na které má jaká figura jít, to jsem opravdu netušil.
 
další informace a fotografie na livechess.sk
výsledky blitz turnaje na  chess-results.com/tnr23801.aspx?lan=4
 
Jozef Valenčík

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nadcházející události