Nezařazené

Krajská soutěž „B“ – Tj Vendryně – Tj Slovan Havířov „A“

Tj Vendryně – Tj Slovan Havířov 2,5:5,5

Tuto neděli jsme i přes komplikace nakonec s mírným zpožděním vyrazili směr Vendryně. Pro naše družstvo v boji o postup je každý zápas nesmírně důležitý, každá ztráta znamená ztrátu i teoretické šance na postup. S tímto faktem jsme se ve Vendryni poprali a uspěli jsme.

Tj Vendryně – Tj Slovan Havířov 2,5:5,5

Tuto neděli jsme i přes komplikace nakonec s mírným zpožděním vyrazili směr Vendryně. Pro naše družstvo v boji o postup je každý zápas nesmírně důležitý, každá ztráta znamená ztrátu i teoretické šance na postup. S tímto faktem jsme se ve Vendryni poprali a uspěli jsme.

1. šachovnice Kraus – Talla 0:1
Náš hráč potvrdil roli favorita, jeho téměř 400 bodů na elo bylo znát a soupeř již ve špatné pozici, přehlédl jednoduchou kvalitu a okamžitě vzdal.
2. šachovnice Zabystrzan – Turoň 1:0
Další bod pro naše barvy, soupeř přehlédl pěšce, snažil se dát druhého za aktivitu, to však náš hráč nedopustil, aktivitě zabránil a dobral si pěšce bez rizika. Na závěr ještě vtipně obětoval věž s tím, že by ji dobíral okamžitě zpět (vidlička jezdcem).
3.šachovnice Kukuczka – Kaminský ½
V době, kdy to na prvních dvou šachovnicích vypadalo dobře přišla nabídka remízy od soupeře, tu jsme se rozhodli akceptovat. I když Ruda stál již trošku lépe.
4. šachovnice Beran – Heczko 1:0
Nejdelší partie celého zápasu, náš hráč stál celou dobu o něco lépe, obsadil jediný volný sloupec, vniknul na 7. řadu a dopočítal si, že i vzniklou koncovku, která po výměně věží vznikne bude vyhraná.
5. šachovnice Kotas – Valenčík J. ½
Hráli jsme anglickou, pomalu jsem se dostal do časovky, ale pozice byla v dynamické rovnováze, partie mohla dopadnout jakkoliv a vzhledem k průběžnému stavu utkání jsem se rozhodl nabídnou remízu (přijetí by znamenalo téměř jisté vítězství družstva) soupeř nečekaně přijal.
6. šachovnice Siwek – Chwastek ½
Remíza asi v 5. tahu není co komentovat, byla povolena kapitánem, vzhledem k tomu že jsem cítil, že na předních deskách budeme mít převahu.
7. šachovnice Čubok – Hričko 1:0
Martin měl několik šancí jak zjednodušit a získat při vyhranou koncovku, místo toho komplikoval získal sice kvalitu, ale soupeř aktivně zapojil dámu a nakonec Martin překročil čas.
8. šachovnice Červenka – Hudziec 1:0
Partie jako na houpačce, Roman stál na výhru, pak na prohru a nakonec taktikou slavil úspěch a získal rozhodující bod.
 
Po 6. kole jsme 3. ztrácíme 3 body na první Baník Havířov, stále je třeba bojovat.
 
Jozef Valenčík

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nadcházející události