Nezařazené

O pohár Třineckých železáren

V sobotu 11. 6. se konal v Třinci turnaj o Pohár Třineckých železáren. Ráno v 6:41 z vlakového nádraží jsem společně s Jardou Krupanským vyrazil vlakem. Na místo jsme se dostavili s časovým předstihem a tak jsme začátek turnaje očekávali na lavičce před hrací místnosti. V tom kolem nás prošel Patrik Melzer spolu s otcem a náš oddíl měl tedy slušné obsazení ve startovním poli čtyřiceti šachistů.

Startovní listina byla seřazena podle fide ela a nejvýše nasazeným z našich hráčů se stal Patrik Melzer (21.) následován mnou. Pro nás to znamenalo jediné v prvním kole Patrik na první desce a já na druhé. Já jsem se sám zamotal do vlastních kombinací a potratil pěšce a prohrál s Michenkou, Patrik dohrával jako poslední a v pozici s kvalitou více měl však problémy nejenom s králem, ale hlavně s časem a tak prohrál s Walkem.

Turnaj se nejvíce vydařil Patrikovi, který se v posledním kole ještě jednou podíval na první šachovnici, kde bohužel prohrál s Petrem Kičmerem, který se tak stal vítězem turnaje. Patrik předváděl opravdu kvalitní šachy, v 8. kole bojovně vyhrál pozici bez figury a s časem o 7 minut horším (opravdu klobouk dolů). Celkově uhrál 6 bodů z 9 a skončil tuším sedmý. Vzhledem k finančním cenám do 9. místa si přilepšil a k tomu byl vyhodnocen druhý v kategorii žáci.
Já jsem hrál turnaj, ve kterém jsem prohrál dvě vyhrané pozice na čas a jednu prohranou, možná tam byl věčný šach, jsem na čas vyhrál (s Jardou Krupanským:)).  Po 8. kole jsem měl šance na ceny, kdybych poslední partii vyhrál, dostal jsem však po druhé za sebou černé a k tomu hráče 2200 ono by to nebyl až tak velký problém. Získal jsem pohodlnou pozici, lepší čas, pěšce, ale soupeř zahrál jeden tah, který jsem přehlédl a moje pozice začala jevit známky beznaděje. Skončil jsem na 5/9 s celkem kvalitním průměrem soupeřů, s bodovým ziskem jsem nebyl úplně spokojený, ale s předvedenou hrou celkem ano, což je pro mě po herní pauze důležitější.
Perfektní turnaj odehrál také Petr Melzer, který se ho původně nechtěl ani účastnit. Uhrál 5 bodů z 9 a byl nadmíru spokojen. Přesnější informace o jeho hře a soupeřích bohužel nemám, třeba něco připíše pod článek. Jarda Krupanský se po partii se mnou, ve které mě přehrál a prohrál, nějak nedokázal vymanit ze zadních šachovnic. Nakonec uhrál 4 body, ale podle mě měl a určitě i chtěl více.

Závěrem můžu konstatovat, že se jednalo o perfektně zorganizovaný turnaj, počasí bylo super, před kulturním domem bylo představení jednotek integrovaného záchranného systému – no co víc si přát 🙂 Příští týden nás čeká turnaj u Šimaly pořádaný Baníkem Havířov, tak bychom se mohli ukázat co v největším počtu, já se pokusím dorazit po pátečním maturitním večírku:). Ještě před tím však ve středu nezapomeňte na Schůzi k zakončení sezóny.