Nezařazené

Beseda s Josefem Maršálkem

V pátek 18. 5. 2012 pořádal šachový oddíl Tj Slovan Havířov besedu s uznávaným šachistou Josefem Maršálkem. Beseda byla spojena se zakončením úspěšné sezóny a měla sloužit a jako odměna všem členům oddílu.
Pan Maršálek postupně rozebral tři pozoruhodné partie. Jako první byla podrobena rozboru 3. partie aktuálního zápasu o mistra světa mezi současným mistrem světa Anandem a jeho vyzyvatelem Borisem Gelfandem. Jako další přišla na řadu ukázka z vlastní tvorby pana Maršálka, konkrétně se jednalo o partii s Janem Smejkalem z přeboru republiky (Pardubice 1965). Poslední ukázkou byla partie z akademického mistrovství světa družstev, kde náš tým, jehož členem byl i Josef Maršálek, vybojoval zlatou medaili. Partie, kterou jsme měli možnost vidět, byla z rozhodujícího posledního kola, ve kterém se utkalo naše družstvo se Sovětským svazem a i díky panu Maršálkovi dokázali zvítězit a připsat si titul mistrů světa.
Rozbor partií byl dále doplněn o představení tvorby Josefa Maršálka, ten prezentoval své starší knihy, ale také jeho novinku – Dostaveníčko s dámou. Tuto knihu si dost posluchačů odneslo domů i s přáním autora.
Po besedě přišlo na řadu občerstvení a volná diskuze, jejíž hlavním bodem byly pochopitelně šachy.
Celá akce se nadmíru povedla a stala se tak důstojným zakončením šachové sezóny.
Ještě jednou bych rád jménem šachového oddílu poděkoval panu Josefu Maršálkovi za velice zajímavou a příjemnou besedu.

V pátek 18. 5. 2012 pořádal šachový oddíl Tj Slovan Havířov besedu s uznávaným šachistou Josefem Maršálkem. Beseda byla spojena se zakončením úspěšné sezóny a měla sloužit a jako odměna všem členům oddílu.
Pan Maršálek postupně rozebral tři pozoruhodné partie. Jako první byla podrobena rozboru 3. partie aktuálního zápasu o mistra světa mezi současným mistrem světa Anandem a jeho vyzyvatelem Borisem Gelfandem. Jako další přišla na řadu ukázka z vlastní tvorby pana Maršálka, konkrétně se jednalo o partii s Janem Smejkalem z přeboru republiky (Pardubice 1965). Poslední ukázkou byla partie z akademického mistrovství světa družstev, kde náš tým, jehož členem byl i Josef Maršálek, vybojoval zlatou medaili. Partie, kterou jsme měli možnost vidět, byla z rozhodujícího posledního kola, ve kterém se utkalo naše družstvo se Sovětským svazem a i díky panu Maršálkovi dokázali zvítězit a připsat si titul mistrů světa.
Rozbor partií byl dále doplněn o představení tvorby Josefa Maršálka, ten prezentoval své starší knihy, ale také jeho novinku – Dostaveníčko s dámou. Tuto knihu si dost posluchačů odneslo domů i s přáním autora.
Po besedě přišlo na řadu občerstvení a volná diskuze, jejíž hlavním bodem byly pochopitelně šachy.
Celá akce se nadmíru povedla a stala se tak důstojným zakončením šachové sezóny.
Ještě jednou bych rád jménem šachového oddílu poděkoval panu Josefu Maršálkovi za velice zajímavou a příjemnou besedu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nadcházející události