Nezařazené

Ohlédnutí za sezónou 2. díl – Déčko v okresním přeboru urvalo dvě remízy a nespadlo

Druhý díl série článků, která mapuje průběh letošní sezóny, zastavuje v okresním přeboru, kde letos startovala hned tři naše družstva. V tom papírově nejslabším z nich dostalo velkou šanci mnoho talentovaných mládežníků, kteří měli za úkol hlavně sbírat zkušenosti a zkusit urvat nějaký ten bodík, oboje se podařilo. Pokračování uvnitř článku …

Druhý díl série článků, která mapuje průběh letošní sezóny, zastavuje v okresním přeboru, kde letos startovala hned tři naše družstva. V tom papírově nejslabším z nich dostalo velkou šanci mnoho talentovaných mládežníků, kteří měli za úkol hlavně sbírat zkušenosti a zkusit urvat nějaký ten bodík, oboje se podařilo. Pokračování uvnitř článku …

Sestava déčka byla posilněna dvěma hosty z Šenova a to Stanislavem Hruškou a Nikolajem Petrovem, které na poslední chvíli doplnil na první šachovnici mezinárodní mistr Vlastík Neděla z Třince, který slíbil odehrát utkání, ve kterých nastoupí jeho syn Adam. S takto posilněnou sestavou jsem jako kapitán věřil v záchranu. O kvalitě našeho týmu se v prvním kole málem přesvědčila Karviná, která zvítězila jen 4,5:3,5 a to ještě nehrál Nikolaj Petrov, který na začátku sezóny předváděl výborné šachy. 

Jak se ukázalo hned o dvě neděle později, tak klíčovým momentem celé sezóny bylo již druhé kolo. V derby s céčkem totiž D tým dlouho tahal za kratší konec a prohrával již dokonce 0:4!, fantastickým finišem však nakonec zápas dorovnal a když mladý Jirka Havlíček udolal na poslední desce zkušeného Jardu Němce, tak v té době nikdo netušil, že rozhodl o záchraně a sestupu.

Další a také poslední zápasový bod si déčko připsalo v pátém kole s Bohumínem, kdy hlavně mrzí nešťastné (jednotahové) prohry na 4. a 5. desce, Bohumín totiž byl k poražení. Jak soutěž pokračovala, tak se na chvostu přeboru usadila trojice Slovan C, Slovan D a Sokol Chotěbuz. Právě zápas s Chotěbuzí v posledním kole měl být vyvrcholením záchranářských prací déčka – měsíc předem bylo všem hlavním tahounům týmu avizováno, že se s nimi na tento zápas počítá, ale nakonec bylo vše jinak. Hráči Sokolu Chotěbuz totiž začali vyhrávat jeden zápas za druhým a tak již bylo před posledním kolem zřejmé, že spadne jeden z našich týmů a nebylo tak potřebné v posledním kole nastupovat v nejsilnější sestavě, místo toho dostali přednost mladí hráči z lavičky.

Z nich se nejvíce v sezóně dařilo Ríšovi Korbelovi, který hned třikrát slavil vítězství a to s hráči elově výrazně silnějšími než je on. V první polovině sezóny byl poté "zabijákem" na druhém – třetím stole Nikolaj Petrov, kterého malinko přibrzdila remíza s Rudou Kaminským z béčka Slovanu. Jistotou v obou zápasech, ve kterých hájil první stůl, byl již zmiňovaný IM Vlastimil Neděla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nadcházející události