Nezařazené

Zápas roku se blíží

Neděle se blíží a tato neděle nebude pro šachisty Slovanu Havířov obyčejnou nedělí. Od 10:00 totiž áčko na domácích šachovnicích přivítá Dobrou a dvě kola před koncem si může zajistit druholigovou příslušnost i pro příští sezónu. Před utkáním sezóny je čas na pár statistických údajů. (…)

Neděle se blíží a tato neděle nebude pro šachisty Slovanu Havířov obyčejnou nedělí. Od 10:00 totiž áčko na domácích šachovnicích přivítá Dobrou a dvě kola před koncem si může zajistit druholigovou příslušnost i pro příští sezónu. Před utkáním sezóny je čas na pár statistických údajů. (…)

TJ Slovan Havířov si poprvé zahrál 2. ligu v sezóně 2011/2012 a v každé z těchto sezón se dokázal zachránit, od první sezóny mezi druholigovými se áčko utkávalo i s Dobrou, která druhou ligu hraje již několik let bez vynechání.

Sezóna 2011/2012

Jako nováček byl náš tým jedním z aspirantů na sestup. Když se říká, že 13 bodů zajišťuje záchranu, tak tato sezóna byla výjimečná v tom, že stačilo k záchraně bodů jedenáct a přesně 11 bodů uhrál Slovan a také Dobrá. Díky lepšímu skóre skončilo naše áčko osmé a Dobrá devátá. Vzájemný zápas v 6. kole skončil remízou 4:4 – za nás bodovali naplno Ladislav Langner a Jakub Szotkowski.

Sezóna 2012/2013

Tato sezóna znamenala pro náš tým zopakování 8. pozice, tentokrát jsme již uhráli potřebných 13 bodů. Dobrá na tom byla v sezóně však výrazně lépe a její bramborová medaile byla velkým úspěchem pro tento vyrovnaný tým. Vzájemný zápas skončil opět remízou 4:4 a naplno bodovali Pavel Zabystrzan, Václav Pacl a Jozef Valenčík.

Sezóna 2013/2014

V loňské sezóně však Dobrá výborný výsledek zopakovat nedokázala, konečná desátá příčka měla znamenat sestup. Jenže do 2. ligy se nepřihlásil jeden z týmů a Dobrá tak dostala možnost udržet se ve druhé lize. To naše áčko uhrálo 14 bodů, což znamenalo konečné 7. místo a tím i historicky nejlepší umístění Slovanu Havířov ve 2. lize. Vzájemný zápas však ve druhém kole vyhrála Dobrá, která si z Havířova odvezla tři body po výhře 3,5:4,5. Za Slovan dokázal vyhrát pouze Miroslaw Jaworski.


Pohled do hrací místnosti při utkání 2. kola 2. ligy F, Slovan Havířov – Sokol Dobrá 3,5:4,5

Jak je vidět, tak ve všech zápasech byly utkání Slovanu a Dobré velmi vyrovnané, Dobrá drží mírně aktivní bilanci, ale to se může změnit již v neděli. Dobrá musí bezpodmínečně vyhrát, v tabulce 2. ligy jí patří se šesti body poslední místo, poslední dva zápasy však Dobrá vyhrála a drží se tak ve hře o záchranu. To áčko je na tom s deseti body lépe, ale stále je potřeba tři body uhrát.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nadcházející události