Nezařazené

Přeborníkem seniorů FM Jaroslav Sobek

Ve středu 28. října se v prostorách herny Slovanu Havířov uskutečnil okresní a krajský přebor seniorů v rapid šachu. Po prezenci se počet účastníků ustálil na hezkém čísle 16 a tak se hráči pohodlně vešli do jedné hrací místnosti a taktéž bylo dohodnuto, že se počet kol zvýší z původně plánovaných sedmi na devět, tempo hry zůstalo stejné – 10 minut + 5 vteřin za každý odehraný tah (…)

Mezi největší favority na vítězství se již dle startovní listiny řadili fide mistři Jaroslav Sobek z Karviné a Václav Pacl z domácího oddílu, jejich vzájemný souboj byl naplánován již na třetí kolo a v tom uspěl karvinský hráč, který si navíc kolo poté poradil také s Rudou Kaminským a s naprostým přehledem si došel pro celkové vítězství a to se stoprocentní bilancí.

Vítěz turnaje FM Jaroslav Sobek (autor fotografie: Petr Beran)

Boj o zbylá medailová umístění byl hodně otevřený a do posledních kol o něj bojovalo kvarteto hráčů (Pacl, Kaminský, Podlesný, Petrov). Z této čtveřice byl v posledním kole nejúspěšnější Václav Pacl, který se dostal na 6,5 bodů. O bronzu muselo rozhodnout pomocné hodnocení, střední bucholz lepšího z dvojice Kaminský – Podlesný neurčil, ale nakonec druhé pomocné hodnocení rozhodlo, že bronz patří Petru Podlesnému, který měl celkový bucholz lepší o půlbodík.

Pohled do hrací místnosti, všech 16 účastníků v boji (autor fotografie: Petr Beran)

Všem hráčům děkujeme za účast a naprosto bezproblémový průběh turnaje a budeme se těšit za rok, kdy se budeme o pořadatelství turnaje opět ucházet. Výsledky byly v průběhu turnaje online aktualizovány na chess-results a Vy si je tam můžete nyní také prohlédnout.