Nezařazené

Extraliga dorostu 2009/2010 – první soustředění

První soustředění extraligy dorostu 2009/2010

Od 3. do 4. 10. se v prostorách DDM Klíč v Místku konaly první čtyři kola extraligy dorostu východ. Náš tým dospěl oproti minulému roku k dosti razantním změnám. Naprosto přebudované družstvo však vstupovalo do soutěže s optimismem a šancí na zajímavý výsledek.

První soustředění extraligy dorostu 2009/2010

Od 3. do 4. 10. se v prostorách DDM Klíč v Místku konaly první čtyři kola extraligy dorostu východ. Náš tým dospěl oproti minulému roku k dosti razantním změnám. Naprosto přebudované družstvo však vstupovalo do soutěže s optimismem a šancí na zajímavý výsledek.

               
                Sobota dopoledne: Tj Slovan Havířov – Lokomotiva Brno 2,5:3,5            
Úvodní kolo a hned proti nám stojí obhájce titulu, sice oslaben o první desku (IM Vojtu Pláta), ale stále velice silný. Zápas se dlouho vyvíjel vyrovnaně, a když po dvou hodinách hry byl stav zápasu 1,5:1,5, schylovalo se k pořádnému dramatu. Bohužel naši hráči nezvládli nejlépe časovky a byla z toho smolná prohra 2,5:3,5.
                Sobota odpoledne: Sokol Bedřichov – Tj Slovan Havířov 1:5
Další nevyzpytatelný soupeř, i když jsem věřil, že bychom mohli zvítězit. Zápas ukázal naše kvality a družstvo zodpovědně vyhrálo 1:5, i když jak to tak bývá, v této soutěži to bylo hodně těsné (Bedřichov si zasloužil více než pouhý partiový bod).
                Neděle dopoledne: Tj Slovan Havířov – Staré Město 4,5:1,5
Jak to tak bývá velice důležitý zápas, hráči přistoupili zodpovědně, jenom Karolíně se nepovedlo zahájení a bylo vcelku jasné, že zápas prohraje. Ostatní bojovali, co jim síly stačily, i když třeba na 6. šachovnici jsme mohli získat jedno tahově figuru a bylo hotovo, místo toho jsme mohli vidět Tomášův dlouhý boj v nakonec rovné koncovce, kterou vyhrál (snad to dělali schválně, abych měl více tahů na zápis do PC :)) Nakonec se všechno povedlo a mi zvítězili.
                Neděle odpoledne: ŠK Boršice – Tj Slovan Havířov 5:1
Tenhle zápas se nám vůbec nepovedl, jediná šachovnice kde jsme stáli lépe, byla ta Markova, ale ten bohužel potratil kvalitu a bylo téměř hotovo. Je třeba pochválit bojovnost Karolíny, která v remízové pozici zabojovala a dost složitě forsírovala hru, v momentu kdy byla jasná její prohra však, přistoupila na opakování tahů. Boršice nás v tomto zápase jasně přehráli.
            Zhodnocení víkendu:
Naši hráči získali 6 bodů, tedy stejně jako po prvním víkendu minulý rok, pro postup do finální části je třeba získat ještě 4 body, což bude těžké, ale určitě ne nemožné.
Je třeba vyzvednout výkon Tadeáše Kriebla na první šachovnici 3,5/4 je opravdu velice dobrý výsledek! Dále +2 uhrál Tomáš Pavlíček na šestce a +1 Patrik Melzer na pětce. Zbytek statistických údajů lze vyhledat na http://db.chess.cz/soutez.php kde by se měli objevit i partie.
 
Jozef Valenčík
 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nadcházející události