Nezařazené

Národní elo k 5. 9. 2011

5. 9. 2011 spatřila světlo světa nová listina osobních koeficientů neboli národní elo. Původní záměr sice byl provést rozbor s fide elem, ale to většina hráčů v oddíle nemá. Rozhodl jsem se tedy zpracovat přehled toho, jak si kdo vede v rámci našeho oddílu.

5. 9. 2011 spatřila světlo světa nová listina osobních koeficientů neboli národní elo. Původní záměr sice byl provést rozbor s fide elem, ale to většina hráčů v oddíle nemá. Rozhodl jsem se tedy zpracovat přehled toho, jak si kdo vede v rámci našeho oddílu.

 
Začneme celkovým pořadím, kde vede Jakub Szotkowski, současný mistr republiky v rapid šachu
do 14 let připsal úctyhodných 227 bodů a stal se tak ratingovou jedničkou. Jeho současné elo je 2195 bodů a uhrál si tím titul KM (kandidát mistra). Na druhém a třetím místě nedošlo ke změně a oba hráči jak Ruda Kaminský, tak moje osoba zůstali na svém. Ruda 2120 a já 2091. Nad elem 2000 je celkem 7 hráčů viz. tabulka.
 
TOP 7 nad 2000 elo
TOP 7 nad 2000
 
Mezi elem 1700 – 1999 se pohybuje 17 hráčů. Tuto skupinu vede Marek Týn před Radimem Ovesným a Karolínou Langnerovou.
1700 – 1999
1700 - 1999
 
Kategorii žen v našem případě dívek vede Karolína Langnerová před Veronikou Slívovou a Sárou Urgácsovou (ta je již však neaktivní) a tak na 3. pozici je nejmladší elem ohodnocená hráčka v našem oddíle Sandra Valenčíková.
 
kategorie Dívky

Nejvíce bodů připsal Jakub Szotkowski + 227 na druhém místě je Patrik Melzer + 87 a na třetím Marek Týn + 73. Je hezké, že největší posun zaznamenali mládežníci, kteří nás budou letos reprezentovat v extralize dorostu. Dále výrazně připsal Jarda Krupanský +43. Jardovi vyšlo fide elo a tak se jeho národní rating přepsal na hodnotu fide ela tedy 1753.

Naopak nejvíc bodů ztratil Martin Hričko za turnaj v Havířově -21 následován Petrem Melzerem -12 a Romanem Červenkou -10. 
 
Závěrem bych rád dodal, že náš oddíl připsal celkově skvělých 415 bodů!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nadcházející události