Nezařazené

Céčko + Déčko = 5 partiových bodů = 3 zápasové body

V neděli se hrálo 5. kolo okresního přeboru (poslední před Vánoci) a spolufavorit soutěže Slovan Havířov C zajížděl do Bohumína. Po cestě jsme se téměř stavili v ostravské ZOO – i mistr tesař se utne . To nakonec vůbec nevadilo, céčko zvítězilo nejtěsnějším možným výsledkem 4,5:3,5. Když své partie vyhráli Patrik Koběrský a kapitán Adolf Wertheim, jedinou nulu jsem přidal já (což se bohužel stává v poslední době zvykem …).

Déčko hostilo doma dalšího z aspirantů na postup Slavii Orlovou E a bohužel podlehlo vysokým rozdílem 0,5:7,5. Jedinou remízu zařídil Martin Hričko na první šachovnici. Na čele tabulky se z našeho pohledu nic zásadního nezměnilo (to, že je po tomto kole první o skóre Orlová před Těšínem pro nás nehraje roli) a chleba se tak začne lámat až po Novém roce. Budeme dál doufat v zaváhání Českého Těšína.