Nezařazené

Dvakrát doma aneb 6. kolo okresního přeboru

V šestém kole okresního přeboru se doma na Slovanu představila obě naše družstva, jak céčko tak i déčko mělo před sebou velmi zdatné soupeře a očekával se tak tuhý boj. Ještě před začátkem zápasu se dohodlo, že dnes bude hlavní herna patřit déčku, které v ní přivítalo béčko Petrovic. Když jsem poprvé opustil svou šachovnici a zeptal se Tomáše Pavlíčka jak si vedou, dostal jsem jasnou a sebevědomou odpověď: „Vedeme 3:0, vyhrál jsem já, Štefan Szumilo a se štěstím i Jarda Krupanský.“

V šestém kole okresního přeboru se doma na Slovanu představila obě naše družstva, jak céčko tak i déčko mělo před sebou velmi zdatné soupeře a očekával se tak tuhý boj. Ještě před začátkem zápasu se dohodlo, že dnes bude hlavní herna patřit déčku, které v ní přivítalo béčko Petrovic. Když jsem poprvé opustil svou šachovnici a zeptal se Tomáše Pavlíčka jak si vedou, dostal jsem jasnou a sebevědomou odpověď: „Vedeme 3:0, vyhrál jsem já, Štefan Szumilo a se štěstím i Jarda Krupanský.“

Můj další dotaz na stav utkání, kterého jsem se neúčastnil, byl až po dokončení mé partie a to již dobrá nálada déčko opustila. Stav byl totiž 3,5:3,5 a dohrával Martin Hričko, který přehlédl taktický obrat a pouze remizoval, tím remizovalo i celé družstvo. Déčku výtečně vyšel souboj na 3. – 5. desce, bohužel poslední tři šachovnici prohrály a tak se stíhací jízda za prvním místem bohužel nekoná.
 
V menší herně nastoupilo céčko proti suverénnímu celku Slavie Orlová D, který vedl tabulku. Jednalo se o souboj zkušeností proti dravému mládí a tentokrát slavily úspěch zkušenosti. Na posledních svou šachovnicích jsme sice prohráli v souboji mladíků, ale minimálně Jakub Svoboda přišel o svou stoprocentní bilanci zbytečně a jak ukázal rozbor Rudy Kaminského, tak výhru mohl slavit i dnes.
Ze stavu 0:2 jsme se rychle oklepali zásluhou Aleše Kubeczky, který svého soupeře od začátku přehrával, v Budapešťském gambit získal převahu jak na desce, tak i na hodinách a připsal si velmi čistou výhru. Ještě před Alešem přijal vedle mě remízu Ruda, soupeř prosadil proti šipce e5 a podařilo se mu vyrovnat – remíza přijata správně.
Prohrávali jsme tedy 1,5:2,5 a navíc pozice Romana Červenky nám nedávala zrovna dobré vyhlídky, naštěstí Roman svou partii dokázal udržet a když k tomu připočteme uplatnění kvality v podobě kapitána Adolfa Wetheima a prohru mého soupeře na čas (v již zřejmě prohrané pozici bez figury), bylo jasné, že dnes body zůstanou doma. Celé utkání zakončil výhrou i pan Nekvapil a céčko tak porazilo lídra soutěže 5:3.
 
Tabulka před posledními třemi koly je stále dost zajímavá, zatím není znám výsledek zápasu mezi Sokolem Chotěbuz a Baníkem Havířov D a právě tento zápas hodně napoví o tom, který celek si příští rok zahraje pouze v okresní soutěži. Na špici se po zaváhání Orlové dotáhl na dva body Rychvald B, následován naším céčkem a déčkem – oba naše družstva ztrácí na lídra tři body.
 
Aktualizováno: Sokol Chotěbuz doma doslova smetl Baník Havířov D 7:1 a přeskočil právě svého soupeře, který je nyní posledním celkem okresního přeboru.
 
Výsledky 6. kola OP:
Tj Slovan Havířov C – SK Slavia Orlová D 5:3
Tj Slovan Havířov D – Inter Petrovice B 4:4
Sokol Těrlicko – SK Slavia Orlová E 4:4
OS Rychvald B – TJ Viktorie Bohumín B 6:2
 Sokol Chotěbuz – Baník Havířov D 7:1

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nadcházející události