Nezařazené

Slovan Havířov uspořádal 4. turnaj KP mládeže v rapid šachu

V sobotu 2. března uspořádal Tj Slovan Havířov ve spolupráci se SVČ Asterix 4. turnaj krajského přeboru mládeže v rapid šachu. Celkově se jednalo o čtyři turnaje do 10, 12, 14 a 18 let. Celkově se na turnaji představilo 86 hráčů, z toho hned 12 bylo z našeho oddílu, což je velice solidní účast. Turnaj se po organizační stránce podařil na jedničku a pochvala některých vedoucích po skončení akce pořadatelé jenom potěšila.

V sobotu 2. března uspořádal Tj Slovan Havířov ve spolupráci se SVČ Asterix 4. turnaj krajského přeboru mládeže v rapid šachu. Celkově se jednalo o čtyři turnaje do 10, 12, 14 a 18 let. Celkově se na turnaji představilo 86 hráčů, z toho hned 12 bylo z našeho oddílu, což je velice solidní účast. Turnaj se po organizační stránce podařil na jedničku a pochvala některých vedoucích po skončení akce pořadatelé jenom potěšila.

Výsledky našich mládežníků jsou na většině turnajů až tou druhořadou věcí, hlavně se snažíme, aby si děti co nejvíce zahrály a nasbíraly tak co možná nejvíce zkušeností. Většina dětí odehrála to, na co asi momentálně má, velmi příjemně mě překvapil v kategorii do deseti let Adam Neděla, který získal 4,5 bodů ze 7 a v kategorii osmiletých by dokonce bral bronz (škoda, že se v této kategorii hodnotí pouze první místo). Adam však ukazuje, že se píle v tréninku spojená se šachovými geny může velmi brzo přetavit ve výraznější úspěch.

V kategorii desetiletých náš oddíl ještě reprezentovali Jiří Havlíček (3/7), Filip Nezval (3/7), Petr Nezval (2/7), Vojtěch Drapa (2/7), Max Homolka (1,5/5). U Filipa a Jirky bych byl spokojenější alespoň s padesáti procenty, naopak u Petra Nezvala jsou dva body velkým úspěchem. Jednalo se o jeho první turnaj a Péťa toho s námi zatím moc nenatrénoval a v jeho věku (ročník nar. 2006) považuji vůbec fakt, že se nebál turnaje zúčastnit za úspěch. Vojta v poslední době trošičku stagnuje, ale já věřím, že jeho chvilky ještě přijdou, bude to však chtít trošičku více chtění. U Maxe se turnaj těžko hodnotí, 1,5 bodů z 5 bylo velmi slušných. Poté však Max turnaj ze zdravotních důvodů opustil.

V kategorii do 12 let jsme měli trojí zastoupení. Ani jeden z trojice Jirka Nezval (3/7), Ríša Korbel (2,5/7) a Ondra Řihošek (1/7) nebude jistě se svým výkonem spokojen, ale my to do příště jistě napravíme. Dále jsme měli ještě tři kluky v kategorii do 14 let, zde to mají kluci už opravdu těžké. Potkávají se s mnohem zkušenějšími hráči a tak je každý bod velkým úspěchem. Ondra Mikula (2,5/7), Christián Gelis (2,5/7) i Jirka Slovioček (2/7) vyhráli alespoň jednu partii a tím splnili cíl, se kterým do turnajů krajských přeborů v této kategorii vstupujeme. Jejich šance přichází ve druhé sérii, kterou objíždíme, kde nejsou kategorie tvořeny podle věku, ale podle výkonnosti (Liga měst).

Z pohledu mého jako pořadatele se turnaj vydařil na jedničku, z pohledu trenéra jsem příliš neměl čas děti sledovat, ale i tak jsem viděl stále se opakující chybičky, které když odstraníme, tak se z nás stanou obávaní soupeři pro kohokoliv. Hlavní cíl turnaje a to sběr zkušeností se jistě podařil a navíc jako třešničku na dortu si Adam Neděla uhrál 4. výkonnostní třídu, která mu bude udělena v nejbližších dnech.

Mnoho fotografií Petra Berana naleznete na tomto odkaze, většina našich mládežníku měla na sobě po celou dobu turnaje nová šachová trička.

Další turnaj absolvujeme již za dva týdny (16. března) ve slovenské Čadci, kde nás čeká další kolo již zmiňované Ligy měst.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nadcházející události