Nezařazené

Bílovec 2012 a kvarteto našich

V sobotu 14. ledna se odehrál 5. ročník šachového rapid turnaje Novoroční cena města Bílovec. Z našeho oddílu se na turnaj vlakem vydalo kvarteto hráčů, což je určitě dost, ale myslím, že by nás bylo více, kdyby turnaj nekolidoval s krajským přeborem mládeže do 18 let, který se hrál v Havířově.

V sobotu 14. ledna se odehrál 5. ročník šachového rapid turnaje Novoroční cena města Bílovec. Z našeho oddílu se na turnaj vlakem vydalo kvarteto hráčů, což je určitě dost, ale myslím, že by nás bylo více, kdyby turnaj nekolidoval s krajským přeborem mládeže do 18 let, který se hrál v Havířově.

Vlakem v 7:05 tedy vyjeli Jarda Krupanský, Štefan Szumilo, Adolf Wertheim a já. Cesta přesto, že bylo třeba dvakrát přestupovat, byla naprosto bezproblémová. Nejvíce problémů nám však zabrala cesta na samotné nádraží v Havířově. Můj autobus málem nesjel kopeček u Lidlu, Štefanův autobus se nedostal z Podlesí, Adolf tak tak stihl sraz a Jarda měl problémy už jenom proto, že šel na sraz rovnou z noční.
Když jsme se úspěšně dostali do Bílovce, bylo největším problémem nalezení hrací místnosti, naštěstí jsme se chytli několika šachistů a ti nás po pomoci místních obyvatel spolehlivě dovedli až na místo určení. Turnaj tak mohl začít.
 
V turnaji byl nejvýše nasazeným hráčem IM Sosna Jan ze Zlína, z nám známých hráčů se turnaje zúčastnil Vojta Zwardoň (nasazen jako 8.), FM Jarda Sobek (10.), Petr Kičmer (12.) a FM Pacl Václav hostující v našem A týmů (nasazen jako číslo 17.)
 
Naši hráči se na startovce seřadili takto:
21. Valenčík Jozef
43. Krupanský Jaromír
44. Szumilo Štefan
45. Wertheim Adolf
 
V samotném turnaji se nejvíce dařilo 12. nasazenému Petrovi Kičmerovi z Baníku Havířov, který ziskem 7,5 bodů potvrdil, že právě turnaje zrychleným tempem jsou pro něj jak dělané. Na druhém místě skončil Vojda Zwardoň a bronz si odnesl můj soupeř z druhého kola FM Malík z Poruby.
Z našich hráčů se nejvíce dařilo mě, když jsem skončil s 5 body na 21. místě a obhájil jsem tak své nasazení, škoda jenom poslední partie, ve které jsem měl nakročeno k celému bodu a nakonec jsem to pokazil, mohlo to být ještě lepší. 43. skončil Štefan Szumilo a 44. Adolf Wertheim oba ze ziskem 4 bodů, 51. skončil Jarda Krupanský, který hodně při vyhraných partií prohrál na čas, ale rapid je taky z velké části o čase.
 
Závěrem můžu říct, že se turnaj povedl na výbornou a rád se do Bílovce za rok vrátím.
 
Pořadí:
1. Kičmer Petr, 7.5 bodů
2. Zwardoň Vojtěch, 6.5 bodů (38.0)
3. FM Malík Jan, 6.5 bodů (37.5)
4. IM Vyskočil Neklan, 6.5 bodů (34.5)
5. IM Sosna Jan, 6.5 bodů (32.0)
21. Valenčík Jozef, 5 bodů
43. Szumilo Štefan, 4 body
44. Wertheim Adolf, 4 body
51. Krupanský Jaromír, 3 body
 
 
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nadcházející události