Nezařazené

1. FIDE rapid Beskydské šachové školy

V sobotu 14. září 2013 se ve SVČ Klíč ve Frýdku-Místku uskutečnil 1. ročník turnaje v rapid šachu, který byl započten na FIDE rapid elo a také národní rapid elo. Z našeho oddílu na turnaj vyjelo devět hráčů, z toho hned sedm mládežníků …

Premiéru v turnaji si odbyl Jirka Korbel, který si dokázal, že mezi vlastní hrou a sledováním hry syna je obrovský rozdíl, přesto všechno dokázal splnit normu pro udělení 4. výkonnostní třídy. Výkonnostní třídy jsme posbírali ještě další dvě: Jirka Nezval sice v posledním kole prohrál s mladším bratrem Filipem, přesto však uhrál 3. výkonnostní třídu, když v pátém kole porazil soupeře s elem 1831! Vítězstvím v posledním kole právě nad Jirkou uhrál 3. výkonnostní třídu také Filip Nezval, který s celkovým ziskem čtyř bodů skončil také nejvýše z mládeže a dokonce uhrál stejný počet jako jeho trenér, kterému se turnaj hrubě nevydařil.

Celkově lze výsledky mládeže hodnotit kladně, hlavně bodový zisk Filipa a předvedeá hra Jirky Nezvala stojí za pochvalu, taktéž pořadatelé vše zvládli na jedničku a zajímavé tempo hry 15 minut + 3 vteřiny se mi velmi zamlouvalo a jistě přispělo k bezproblémovému průběhu.