Nezařazené

Áčko přivezlo tři body ze Starého Města

Okurková sezóna definitivně skončila, všechny čtyři týmy Slovanu Havířov startují v letošní sezóně v jednom termínu a tak měla většina hráčů našeho týmu datum 18. října v kalendáři tučným písmem. Volno mělo déčko v okresní soutěži a to z důvodu lichého počtu týmů, zbylé tři týmy však do bojů zasáhly.

Okurková sezóna definitivně skončila, všechny čtyři týmy Slovanu Havířov startují v letošní sezóně v jednom termínu a tak měla většina hráčů našeho týmu datum 18. října v kalendáři tučným písmem. Volno mělo déčko v okresní soutěži a to z důvodu lichého počtu týmů, zbylé tři týmy však do bojů zasáhly.

Áčko zamířilo vůbec poprvé v historii našeho klubu do Starého Města, které bylo pro letošní sezónu zařazeno do skupiny F. Na Jižní Moravu vyjela základní osmička, což nás mělo pasovat do role mírného favorita a pomohlo také béčku, za které mohli nastoupit náhradníci z áčka. Zatímco áčko bylo kompletní, tak Staré Město postrádalo dva hráče základní sestavy a to hned první šachovnici (Petr Bažant) a šestou šachovnici (Jan Horsák).

Před zápasem béčka jsem se bavil s Petrem Beranem o šancích áčka a shodli jsme se, že kvalitu má náš soupeř v dívčím duu Fusková + Zpěváková, které jako mladé hráčky budou jistě kousat. Nakonec se ukázalo, že právě přes tyto dvě hráčky se áčku podařilo bodovat.

Informace o průběhu utkání mám pouze zprostředkované, ale Ruda Kaminský dohrál mezi prvními a mohl jít oslavit úspěšný vstup do sezóny společně s předsedou na jedno orosené. Ruda obral soupeřku ve střední hře o pěšce a na dámském křídle partii rozhodl. Za celým bodem zamířil proti mládežnické reprezentantce Martině Fuskové Václav Pacl, ten v 16. tahu viděl přesně kombinaci, na jejímž konci slavil zisk pěšce a partii dovedl k výhře.

Ve své premiéře v havířovském dresu byl velmi blízko remíze Rudolf Mesiarik, ale nakonec se rozhodl přejít až do pěšcové koncovky a už půlbod nedokázal udržet. Co se nepodařilo prvnímu nováčkovi v našem týmu, už zvládl ten druhý. Martin Sieber po stoprocentní bilanci na přeboru družstev v rapid šachu přidal celý bod také ve druholigovém zápase.

Partie se odehrávala za stavu 3,5:2,5 pro Havířov a společně s ní se dohrávala ještě partie na první šachovnici, kde Vlastík Neděla udržel horší koncovku a celkové skóre zápasu se zastavilo na výsledku 3:5. Zbylé partie Pavla Zabystrzana, Mirka Jaworského a Aleše Kubeczky skončily remízou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nadcházející události