Nezařazené

Adam Neděla startoval na Mistrovství Evropy

Ve dnech 17. – 28. 8. 2016 proběhlo v Praze ME mládeže od 8-18 let. Vzhledem k tomu, že organizaci zajišťovala domácí agentura AVE-KONTAKT, dostali naši hráči možnost širší účasti. Mezi rekordními 1309 hráči jsme měli nejpočetnější zastoupení – tuším, že cca 185 šachistů …

Ve dnech 17. – 28. 8. 2016 proběhlo v Praze ME mládeže od 8-18 let. Vzhledem k tomu, že organizaci zajišťovala domácí agentura AVE-KONTAKT, dostali naši hráči možnost širší účasti. Mezi rekordními 1309 hráči jsme měli nejpočetnější zastoupení – tuším, že cca 185 šachistů …

Z našeho oddílu se zúčastnil pouze Adam, ale je nutno poznamenat, že i když domácí měli výjimku a nemuseli bydlet v oficiálním hotelu, tak i při nejskromnějším ubytování atd.se částka šplhala přes 10000,- Kč, což je sice mnohem méně než v zahraničí, ale není to málo. 
Co se týká výsledků, tak vzhledem k absenci FIDE ELA byl nasazen v kategorii U12 na 155 místě. Uhrál 3b, ale to nelze nazvat zklamáním, protože na této soutěži již není slabých hráčů – nakonec zahrál na ELO 1485, což tak nějak odpovídá a posunulo jej to v konečné tabulce o 20 míst výše. Samozřejmě rezervy byly, hned v 1. partii prohrál věžovku – sice horší, ale remízovou. No každopádně to byla obrovská příležitost zahrát si mezi nejlepšími v Evropě a získat cenné zkušenosti ,které přinesly ovoce (snad) jen o týden později na Eurolize.

Vlastimil Neděla, trenér mládeže

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nadcházející události