Nezařazené

Mostecká věž 2011

V sobotu 25. 6. se konal tradiční turnaj Mostecká věž. Vyrazil jsem ráno v 7:41 vlakem společně s další trojicí hráčů (Adolf Wertheim, Dušan Omasta a Roman Červenka). Na místě už byli Petr i Patrik Melzerovi, takže náš oddíl reprezentoval slušný počet hráčů.

V sobotu 25. 6. se konal tradiční turnaj Mostecká věž. Vyrazil jsem ráno v 7:41 vlakem společně s další trojicí hráčů (Adolf Wertheim, Dušan Omasta a Roman Červenka). Na místě už byli Petr i Patrik Melzerovi, takže náš oddíl reprezentoval slušný počet hráčů.

Cestou vlakem se rozebíralo všechno možné a tak cesta uběhla rychle a bez problémů. A opět jsem se přesvědčil, že na některá místa se holt lépe jezdí vlakem než autem. V turnaji se prezentovalo 97 hráčů a nejvýše nasazeným byl IM Marián Jurčík. Neznám přesné výsledky a počty bodů našich hráčů, protože na internetu jsem výsledky zatím nenašel, ale vím, že nejlépe skončil Patrik Melzer s 5,5 body. Na 5,5 bodech jsem skončil i já a Dušan Omasta. U zbytku si nejsem jist s počty bodů a tak bych nerad někomu ukřivdil. Vím jenom, že celkovým vítězem se stal Jozef Michenka ziskem 7,5 bodů.
 
 Partie 2. kola Pilch Roman – Valenčík Jozef 1:0
V této teoretické pozici jsem se dotknul krále s plánem zahrát malou rošádu, ALE pak jsem si vzpomněl, že po rošádě (ANO vzpomněl, asi před 4 dny jsem to měl doma na šachovnici) přijde Sxh7 s útokem. Správné bylo h6. Zahrál jsem Kf8 a po Jg5 měl téměř prohranou pozici. (Lepší než Kf8 bylo Ke7).
 
Partie 9. kola Valenčík Jozef – Adamčík Robert (SVK)
Posledním tahem se soupeř s elem přes 2000 dopustil chyby již v zahájení (8…c5?).
Následovalo 9.dxc5 a po Sxc5 přišlo Sxb5 se ziskem minimálně pěšce. Po dxc5 mohlo následovat Sxf3, ale i zde dosáhne bílý výhody. (konkrétně tuto variantu i s chybou 8…c5? uvádí ve své knize G. Kasparov)
 
Byl to perfektní turnaj na čele s bezchybnou hlavní rozhodčí paní Sikorovou. Jedinou kaňkou na letošním ročníku je chybný výpočet přestávky, kvůli které se turnaj minimálně o 40 minut zbrzdil, ale jak řekli pořadatelé, taková chyba se stává jednou za 10 let, tak snad mají pravdu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nadcházející události