Nezařazené

Krajská soutěž B, Slovan Havířov B – Inter Petrovice A, píše Jarda Krupanský

V neděli 4.3. hrálo i naše béčko. Jelikož jsme na sestupové příčce, tak každý bodík je velmi cenný a sestoupit by bylo pro náš oddíl velmi zlé. Hráli jsme s týmem Interu Petrovice A, které bojuje o bronzový stupínek, takže souboj David vs. Goliáš.

Máme dobré družstvo, které bojuje, jen se nějak nescházíme. Soupeř dorazil téměř kompletní, nám chyběli 3 hráči základní sestavy, takže "elový" rozdíl byl přímo hrozivý.

V neděli 4.3. hrálo i naše béčko. Jelikož jsme na sestupové příčce, tak každý bodík je velmi cenný a sestoupit by bylo pro náš oddíl velmi zlé. Hráli jsme s týmem Interu Petrovice A, které bojuje o bronzový stupínek, takže souboj David vs. Goliáš.

Máme dobré družstvo, které bojuje, jen se nějak nescházíme. Soupeř dorazil téměř kompletní, nám chyběli 3 hráči základní sestavy, takže "elový" rozdíl byl přímo hrozivý.

Neměl jsem moc času sledovat partie, ale když jsem se prošel, zjistil jsem , že prohráváme 1,5:3,5! = velmi těžký úkol pro zbývající 3 šachovnice. Adolf měl nejprve lepší pozici, ale i když je velký bojovník a u partií dře, asi to už více než na remízu nebylo…= 2:4!
Tomáš je velice spolehlivý a platný člen našeho družstva, ale ve své partii soupeři vlezl do varianty a brzy musel králem na e2, a to měl ještě Sf1 a Dd1, král v centru, bez rošády, to bylo zlé. Soupeř měl vyhranou pozici, ale jak se říká, partie končí až podpisem partiáře, udělal hrubku, dovolil Ve8+, musel představit dámu a po výměně zahrál Tomáš d6 a soupeř vzdal = 3:4!
Zbývala má partie a nutnost vyhrát. Mých 1700 elo bodíků se krčilo pod soupeřovými 2100 a o zkušenostech ani nemluvím.

5.šachovnice Krupanský – Kopeckýhrála se francouzská

zde jsem se poprvé zamyslel, lákala mě 9.0-0   fxe5, 10. Jg5   exf4, 11. Jxe6 by se mi pozice líbila, ale po 10. …Jf6 bych se musel všemi figurami stáhnout a stál bych bílými jako prase. Pak tu byla ještě oběť figury, ale po 10. Sxe5?? Jxe5  11.Jxe5  Jxe5  12.Dh5+, ale po prostém Jf7 by se z miniaturky radoval soupeř.

Takže po 9.exf6 Dxf6, 10.Sg5 Df7, 11. 0-0 Jde5, 12.Jxe5 Jxe5, motor hlásí, že nyní je nejsilnější Se3, zahrál jsem Sb5+, u pivečka kamarádi navrhovali Jxd5, ale kdo to má počítat?!
Později došlo k výměnám, i mé nejmilejší figury dámy a vznikla pěšcová koncovka o které jsem si myslel, že je lepší pro mne. Viz diagram:

Bohužel opak byl pravdou . Soupeř zahrál správné 31…e5, nyní jsem se měl spokojit s remízou a zahrát fxe5 nebo králem do centra, ale to za stavu 3:4 pro soupeře by nám nepomohlo, tak přišlo 32. f5?? a motor po pár minutách hlásí -3,35. Soupeř zahrál správné Kf6. Pak se hrálo s řadou špatných tahů, které se střídaly na obou stranách a po 36. Ke4 vznikla pozice:


Nyní jak správně řekl soupeř po partii, měl zahrát h6!! a mohl jsem se vzdát.Uchopil krále a jejda, dotknuto hráno,kam teď s ním? Vzít na h3 nešlo, tak jedině Kg5,ale to už bylo vyhrané! 4:4!

Cenný bodík jsme urvali s notnou dávkou štěstí, ale už to mohlo přijít dříve, družstvo čtyřikrát hrálo 4:4 a dvakrát prohrálo nejtěsnějším rozdílem.
Kluci ještě není nic ztraceno, budeme bojovat!

Jarda

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nadcházející události