Nezařazené

Zhodnocení závěrečného víkendu extraligy dorostu

Po pracovně náročném týdnu jsem se konečně dostal k sepsání článku o závěrečném čtyřkole extraligy dorostu. Naše družstvo vyjelo do Vlachovic v sestavě Jakub Szotkowski, Patrik Melzer, Denis Kuka, Jan Nytra, Ríša Korbel a Jirka Nezval. Družstvo bez Viktora Gažíka, který startoval na Mistrovství Slovenska, bylo hodně oslabeno, ale jeli jsme si závěr soutěže užít a na posledních dvou deskách posbírat také cenné zkušenosti do dalších let.

Po pracovně náročném týdnu jsem se konečně dostal k sepsání článku o závěrečném čtyřkole extraligy dorostu. Naše družstvo vyjelo do Vlachovic v sestavě Jakub Szotkowski, Patrik Melzer, Denis Kuka, Jan Nytra, Ríša Korbel a Jirka Nezval. Družstvo bez Viktora Gažíka, který startoval na Mistrovství Slovenska, bylo hodně oslabeno, ale jeli jsme si závěr soutěže užít a na posledních dvou deskách posbírat také cenné zkušenosti do dalších let.

Naše dvě první šachovnice potvrdily roli tahounů, Jakub s Patrikem uhráli dohromady za víkend 6,5/8 a byli jistotou v našem týmu. Na dalších dvou deskách Denis s Honzou partie velmi dobře rozehráli, ale poté následovala vždy nějaká slabší pasáž (zkrat), po kterém se partie s velmi zkušenými soupeři již bránit nedaly. Na posledních dvou deskách jsme měli dvě naše naděje. Ve hře obou byly vidět velké nedostatky, které na úrovni extraligy byly nemilosrdně trestány. Ríša hrál hodně rychle a soupeři toho využívali s velkou pravidelností. Jirka měl zase problém s úsporou času v zahájení, to odehrál rychle a začal přemýšlet, až když bylo pozdě. V poslední partii však dokázal i bez figury vykouzlit krásný útok a soupeře (1545 fide elo) porazil. Tato výhra nám zajistila celkové vítězství v zápase s Poličkou. Tímto vítězstvím jsme Poličku poslali do první ligy a dali šanci Orlové, jenže ta v posledním kole uhrála pouze remízu 3:3 a s extraligou se její áčko také loučí. Orlovou to však nemusí tak mrzet, béčko Orlové totiž ovládlo 1. ligu východ a zajistilo si tak postup do extraligy.
 
Celkově jsem s celým víkendem spokojen, družstvo ač bylo nejslabší z celého finále, tak ukázalo chuť, týmového ducha a bojovnost. Každý hráč se poctivě na partie připravoval a neměli jsme s předsedou jediný problém s chováním svěřenců a za to patří hlavně jim velká pochvala.

Již nyní se těším na příští rok, kdy budeme bojovat v první lize dorostu se svými odchovanci a jistě tam posbíráme cenné zkušenosti a za pár let se popereme o návrat do nejvyšší dorostenecké soutěže.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nadcházející události