Nezařazené

Hráči Slovanu Havířov v akci

V posledních dnech se to jen hemží šachovými turnaji a někteří hráči Slovanu Havířov toho využívají k rozehrání před novým soutěžním ročníkem …

Jedním z takovýchto turnajů byl i Memoriál Karla Osmančíka v Dolním Benešově, který byl letos poprvé doplněn o turnaj mládeže. V hlavním turnaji startovali tři hráči Slovanu, v tom mládežnickém dalších pět. V turnaji mládeže byla celkem patrná nadvláda hráčů z polských Katowic.

Konečné výsledky MKO 2013: chess-results.com/tnr111123.aspx

Malinko mimo pozornost veřejnosti se odehrál v pátek 27. září rapid turnaj O pohár prorektora Ostravské univerzity, na startu se sešlo celkem dvacet hráčů. Hrálo se na devět kol tempem 2 x 15 minut na partii a i v tomto turnaji jsme měli zastoupení. V poslední partii s Patrikem Milatem jsem měl věž na víc a v případě výhry bych turnaj vyhrál, jenže pozici jsem v oboustranné časovce nezvládl a skončil celkově na třetím místě.

Hned o den později, v sobotu 28. září se konal ve Frýdku-Místku dvoudenní 8. Víkendový turnaj BŠŠ, kde v turnaji hráčů nad elo 1600 jsem skončil taktéž bronzový. Hrálo se tempem 2 x 45 minut + 30 sec / tah švýcarským systémem na 5 kol se zápočtem na LOK ČR.