Nezařazené

Sobotní várka šachu – aktualizováno

V sobotu 5. dubna se v Moravskoslezském kraji konají hned dvě šachové akce s účastí hráčů Slovanu Havířov. Adam Neděla a Petr Nezval se vydali do Frýdku-Místku bojovat o Frymíkův pohár (turnaj pro hráče narozené v roce 2005 a mladší), hraje se na netypicky na 6 kol tempem 2 x 20 minut + 10 sekund/tah – tedy tempem, které bude také na blížícím se MČR dětí do 8 let, na kterém mohou startovat hráči narozeni v roce 2006 a mladší. Naopak na turnaj pro již mnohem zkušenější šachisty se vydal FM Václav Pacl, který startuje v Bohuslavicích na 6. turnaji republikové série GP v rapid šachu. Zde se hraje na 9 kol tempem 2 x 13 minut + 2 sekundy/tah na partii a pořadatelé připravili online přenos z prvních čtyřech šachovnic.

Aktualizováno v 17:45:
Hráči Slovanu se v silné konkurenci neztratili, v mládežnickém turnaji se Adam Neděla dostal do první desítky, když do posledního kola bojoval o medaili, to se sice nepodařilo, ale přesto jsou uhrané čtyři body ze šesti velmi slušným výsledkem, porážky to byly navíc s kvalitními soupeři, kteří skončili celkově na čtvrtém, resp. páté příčce. Druhý náš zástupce Petr Nezval uhrál padesát procent, tedy tři body a skončil na 26. příčce, což jistě nelze považovat za neúspěch

V Bohuslavicích uhrál pan Václav Pacl 5,5 bodu z devíti možných a to stačilo na konečné 29. místo a 2. místo mezi hráči nad 60 let. Vítězem turnaje se stal IM Vojtěch Plát před GM Vladimírem Tallou a IM Viktorem Dmitrenkem.

Výsledky turnaje O Frymíkův pohár 2014: chess-results.com/tnr125045.aspx
Výsledky turnaje Bohuslavice Open 2014: chess-results.com/tnr121642.aspx