Nezařazené

Okresní přebor – šest bodů ze šesti možných

V sedmém kole okresního přeboru obě naše družstva zavítala na půdu soupeřů. Céčko i déčko má stále teoretické šance na postup a tak bylo o co bojovat. Déčko bojovalo o tři body v městském derby s Baníkem Havířov D a po vítězství 3:5 drží krok s čelem přeboru. V zápase nebyla k vidění ani jedna remíza a i to může vypovídat o bojovnosti v zápase. 

V sedmém kole okresního přeboru obě naše družstva zavítala na půdu soupeřů. Céčko i déčko má stále teoretické šance na postup a tak bylo o co bojovat. Déčko bojovalo o tři body v městském derby s Baníkem Havířov D a po vítězství 3:5 drží krok s čelem přeboru. V zápase nebyla k vidění ani jedna remíza a i to může vypovídat o bojovnosti v zápase. 

Céčko zavítalo na půdu druhého týmu, který bojuje o záchranu a to Viktorie Bohumín B. Zápas se začal vyvíjet velmi dobře po vítězství Aleše Kubeczky, který soupeře obral v zahájení o pěšce a poté partii celkem v pohodě dovedl do vítězného konce. Jako další skončily partie Rudy Kaminského a Jakuba Svobody, Ruda z pozice nic světoborného nevytěžil a Kuba bohužel nezvládl hru proti dračí variantě sicilské a prohrál. V sicilské hře naopak slavil úspěch Roman Červenka, který soupeři naprosto zdeformoval pěšcovou strukturu a slavil velmi povedenou výhru. 

Vedli jsme tedy 1,5:2,5, ale poté prohrál pan Nekvapil a o několik vteřin později jsem vzdal svou prohranou pozici i já. Ve velmi dobré pozici jsem zvolil špatný plán, přehlédl neuvěřitelné množství tahů a s takovou hrou jsem nemohl na bod ani pomýšlet – rázem jsme tak prohrávali 3,5:2,5. Jenže zabojovali poslední dva hráči, jmenovitě Dušan Omasta dokázal prorazit s figurou proti soupeřovým pěšcům a Adolf Wertheim po přechodu do pěšcové koncovky našel vítězný postup a stanovil celkové skóre na 3,5:4,5 pro nás. 

Bohužel orlovské déčko slavilo i v dnešním kole vítězství a tak na první celek tabulky ztrácíme stále tři body (to platí pro obě naše družstva). Céčko je na druhém místě o skóre před déčkem. Na sociální síti už mladí Orlováci slaví postup, ale já stále věřím, že jsou schopni zakopnout a proto je třeba kromě bodů nabírat i skóre. 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nadcházející události